Knyga

Visas mums duotas laikas

2021 10 22

Greaves, Abbie (1992–)
Visas mums duotas laikas : romanas / Abbie Greaves ; iš anglų kalbos vertė Mykolė Lukošienė. - Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2021] (Gargždai : ScandBook). - 302, [1] p. ; 22 cm. - Orig. antr.: The silent treatment. - Tiražas 2500 egz.. - ISBN 978-609-479-415-5 (įr.)

Saugojimo vieta AB 1

Pagrindiniai knygos veikėjai – sutuoktiniai Frenkas ir Megė. Iš pažiūros jie laimingi ir mylintis. Tačiau pastaruosius šešis mėnesius pora nesikalbėjo. Nei sakinio. Nei vieno žodžio. Megė nėra tikra, kas išprovokavo Frenko tylą, nors turi kelias prielaidas.

Diena po dienos jie valgo kartu, miega toje pačioje lovoje, o tyla tampa vis klampesne ir tirštesne. Megei tyla atrodo kurtinanti.

Vieną dieną Frenkas parkritusią ir sąmonės netekusią žmoną randa virtuvėje. Šalia – tuščias migdomųjų vaistų buteliukas. Medikai gelbėdami moterį sukelia dirbtinę komą. Jei ji atgaus sąmonę, gali būti, kad nebebus tokia, kokia buvo. Frenkas priblokštas minties, kad gali netekti žmonos, tačiau ar jis suras savo nutilusį balsą ir ras jėgų paaiškinti savo tylą? O gal jau per vėlu?

Romane „Visas mums duotas laikas“ išgirsime du balsus: Frenko tylą ir Megės tylą. Kiek jie nutylėjo, kad atsidurtų tokioje padėtyje? Rašytoja Abbie Greaves knygos puslapiuose sutalpino kaltę, lojalumą, meilę, viltį ir skausmą bei atskleidė gražiausias bei skaudžiausias santuokos akimirkas.