Renginiai vaikams

Augalai aplink mus

2022 08 10

Rugpjūčio 10 dieną Birštono viešosios bibliotekos Nemajūnų padalinyje įvyko Birštono viešosios bibliotekos projekto „Seniai seniai karališkajame Birštone“, organizuojamo įgyvendinant Birštono savivaldybės vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformaliojo vaikų švietimo veiklų programą, popietė „Seniai seniai karališkajame Birštone žmones spalvomis, formomis, kvapais džiugino daug nuostabių augalų“.

Susirinkę jaunieji skaitytojai įdėmiai klausėsi bibliotekininkės pasakojimo apie augalų įvairovę mūsų krašte. Susipažino su jurginu, pavadintu „Birštonas“ vardu ir jo atsiradimo istorija.

Pažindinomės su vaistiniais augalais, augančiais aplink mus, prisiminėme, kaip kvepia liepų žiedai, levandos, mėtos, žaliosios rūtos ir kiti visiems gerai žinomi augalai. Skaitėme S. Paltanavičiaus knygą „Eime į gamtą“ apie miškus ir jų augaliją. Vardinome medžių pavadinimus, kurie auga jau ne vieną dešimtmetį miškuose aplink Birštoną. Susipažinę su augalų įvairove, piešėme ir spalvinome augalus. Už aktyvų dalyvavimą vaikai buvo apdovanoti prizais.