Renginiai vaikams

Birštonas gimė vaikų akyse

2021 08 10

Projekto „Kūrybiniai susitikimai po liepa“, kurį remia Lietuvos kultūros taryba ir Birštono savivaldybė, vasariška kelionė baigėsi įtraukiančia edukacija, skirta Birštono kurorto veiklos 175-mečiui. Ją kūrė „Vėjų teatro“ režisierė Eglė Kižaitė. Trumpai pristačiusi sukaktį, priminusi, kad šiemet sukanka 55 metai, kai Birštonui suteiktos respublikinio miesto teisės, pakvietė visus pasipuošti kūginėmis kepuraitėmis ir šventine nuotaika dalyvauti miesto kūrime.
 Gausiai susirinkę vaikai ir jų tėveliai, seneliai įsitraukė į istoriniais kurorto faktais paremtą Birštono žemėlapio kūrimą: patys Nemunui tiesė vagą, gamino mineralinė vandenį, smiltį po smilties pylė Vytauto kalną, kūrė vandenų čiurlesį ir kt. Na, o sukūrę žemėlapį, paleido fantaziją ir papildė jį savo fantazijos vaisiais: piešė gatves, mašinas, mistinius gyvūnus ir veikėjus. Viena mergaitė tik šio užsiėmimo metu suprato, kad mūsų mylimą miestą lyg didžiulis kaspinas juosia Nemunas, gyvename kilpoje. Kartais tu girdi, žinai, bet reikia pamatyti, patirti, o gal ir pačiam nupiešti, kad tikrai įsisamonintum. Ne veltui teigiama, kad patyriminės mokymosi metodikos yra pačios efektyviausios.
Dabar jau susitiksime rudenį, spalio 8 dieną. Kviesime į susitikimą su daugiau nei dvidešimt metų tėvystės patirtį turinčia keturių vaikų mama, gydytoja psichiatre, dėmesingo įsisąmoninimo tėvystėje mokytoja, knygos „Dėmesinga tėvystė: kaip auginant vaikus užaugti pačiam“ autore Gabriele Germanavičiene. Sekite informaciją mūsų socialiniame tinkle Facebook ir internetinėje svetainėje https://www.birstonasvb.lt/