Renginiai vaikams

Birštonas – karališkasis miestas

2022 06 08

Birželio 8 dieną Birštono vienkiemio padalinyje vyko vaikų vasaros užimtumo stovyklos ir neformaliojo vaikų švietimo programos skaitymai vaikams „Seniai seniai karališkajame Birštone“, kuriuos remia Birštono savivaldybė. Pirmajame  renginyje „Birštonas — karališkasis miestas“ dalyvavo Birštono lopšelio-darželio „Giliukas“ „Drugelių“ grupės auklėtiniai, kuriuos į renginį atlydėjo auklėtoja Joana Kliucevičienė ir jos padėjėja Agnė Mielaikienė.

Bibliotekininkė Gražina supažindino vaikus su Birštono miesto istorija – šiais metais sukanka 640 metų, kai Birštono vardas buvo paminėtas rašytiniuose šaltiniuose. Vaikai supažindinti su knygomis apie Birštoną. Jie įdėmiai vartė fotografijų albumą „Birštonas: keturi metų laikai“. Meninėse fotografijose iš paukščio skrydžio užfiksuotos Nemuno kilpos, supančios miestą, gatvių ir parkų vaizdai, švenčių ir renginių akimirkos. Vaikai dalinosi ir savo įspūdžiais apie Birštoną. Mažiesiems patiko Rasos Kuncaitės knyga „Gandriuko Kuko kelionės po Lietuvą“ – trečioji pavadinta „Birštonas: stebuklingas vanduo ir išgelbėta voverytė“.

Vėliau vaikai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Birštono miesto pavadinimo gražiausio užrašo sukūrimas popieriuje“. Smagu buvo matyti susikaupusius vaikus, su meile rašančius Birštono miesto pavadinimą.