Renginiai vaikams

Hola! Bonjour!

2021 04 08

2020 m. prasidėję Birštono jaunimo susitikimai su Kauno jaunimo iniciatyvinės grupės „Paprikola“ komanda tebesitęsia kiekvieną mėnesį besidomint vis kita tema (virusai, genetika, žaidimai ir t. t. 

Kovo 26 d. Jaunimo iniciatyvinės grupės „Paprikola“ komanda vėl pakvietė į virtualų susitikimą tema „Pasaulio kultūros“.

Susitikimo pradžioje pasitikrinome savo žinias apie pasaulį. Atsakymai į klausimus išties nudžiugino! Pasirodo, situacija pasaulyje apie gyvenimo ir mokslo sąlygas yra tikrai geresnė nei mes galvojome! Pirmiausiai „keliavome“ į Pietų Korėją. Vieniems dalyviams šios šalies istorija siejosi su Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo laikotarpiu vykusiais judėjimais, kitiems buvo labai įdomu išgirsti apie 100 dienų šventę, o tretiems kilo noras išbandyti virtualių žaidimų kambarius. Iš Pietų Korėjos „keliavome“ į Centrinės Amerikos šalį – Salvadorą. Pirmiausia žvilgsnis krypo į gamtą... Net 85 % šalies teritorijos sudaro kalnai. Salvadoriečiai labai mėgsta žaisti futbolą, o 2015 metais ši šalis buvo pavojingiausia ne karo zonoje esanti valstybė … Įdomu, kad Didžioji Savaitė (Santa Semana) prieš Velykas Salvadore paskelbta oficialiomis atostogomis. Šis laikas yra skiriamas šeimai ir artimiesiems pabūti kartu. Ilgi spalvoti kilimai iš žiedų ir spalvoto smėlio nusitiesia Salvadoro mažų miestelių gatvėmis Didžiojo Penktadienio kelio procesijai…. Paskutinės stotelės gidas – Prancūzijoje gyvenantis Yannick uždavė keletą klausimų apie šią šalį, paminėdamas stereotipus apie prancūzų pusryčius, Paryžių ir beretes… Reikia pripažinti, kad kai kurie iš mūsų dalyvių irgi laikėsi šių stereotipų! Labai įdomu buvo sužinoti apie gestą „La bise“ – , jį prancūzai naudoja pasisveikinimui. Kiek kartų į kurį skruostą bučiuoti priklauso nuo Prancūzijos regiono. Daugiausia – 4 kartai!

Pakeliavome ir po įdomiąsias šalių virtuves: korėjiečių virtuvė pasižymėjo aštrumu ir ryžių gausa. Susipažinome su salvadoriečių pupusomis ir keptais plantanais bei prancūzų béchamel padaže besipuikuojančiais blyneliais (pranc. Ficelle picarde).

Susitikimo pabaigoje pabandėme sužaisti tarpkultūrinį dialogą. Ypač pavyko  atsisveikinti! Pasinaudojome korėjiečių populiariu gestu – širdute . O ilgesniems pokalbiams reikės ir ilgesnių susitikimų…

Iki kitų kartų! adíos! Au revoir!

Projektas yra finansuojamas „Europos solidarumo korpuso“ lėšomis.

Birštono viešosios bibliotekos informacija