Renginiai vaikams

Kalboje gimtojoj — tautos dvasia ir gyvybė

2023 05 05

„Tegul tavo apsilankymai bibliotekoje sukelia kuo geriausius prisiminimus. Tegul knygų apsuptyje atrasti nauji pasauliai įkvepia vaizduotę ir norą pažinti pasaulio paslaptis“. Su tokiais žodžiais bibliotekininkė pasitiko renginio dalyvius.

Gegužės 5 dieną Birštono viešosios bibliotekos Birštono vienkiemio padalinyje vyko rytmetys vaikams „Kalboje gimtojoj — tautos dvasia ir gyvybė“, skirtas skaitymo  skatinimo projekto „Lietuva skaito“ , Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Į renginį atskubėjo Birštono lopšelio-darželio „Giliukas“ „Ančiukų“ grupės auklėtiniai su auklėtoja Joana Kliucevičiene, bei auklėtojos padėjėja Agne Mielaikiene.

Birštono vienkiemio padalinio vyresn. bibliotekininkė supažindino dalyvius su akcija „Lietuva skaito“, papasakojo vaikams apie Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Vaikai susipažino su lietuvių autorių knygelėmis, klausėsi ištraukų iš Justino Marcinkevičiaus knygos „Mano knygelės“, „Grybų karas“, Zitos Gaižauskaitės knygos „Žiogas pievoj vasarojo“. Auklėtoja Joana Kliucevičienė skaitė Zitos Gaižauskaitės knygą „Kiškio lopšinė“. Po to rytmečio dalyviai žiūrėjo video filmuką „Lietuviškos spaudos draudimas ir tautinis atgimimas“. Iš jo vaikai sužinojo, kodėl buvo draudžiama lietuviška spauda, ir kaip žmonės kovojo, kad neišnyktų lietuviškas žodis.