Renginiai vaikams

Laukiame rudens gėrybių

2021 08 13

Rugpjūčio 12 dieną Birštono vienkiemio padalinyje vyko Vaikų vasaros užimtumo stovyklos ir neformaliojo vaikų švietimo programos skaitymai vaikams „Žemė kėlė žolę“, kuriuos remia Birštono savivaldybė, šeštasis, paskutinis šios vasaros renginys „Laukiame rudens gėrybių“.

Renginio metu su vaikais aptarėme, kokių gėrybių mums siunčia ruduo, ką galime rasti darže, sode ir miške. Skaitėme lietuvių liaudies pasaką „Grybai, grybai baravykai“, Kosto Kubilinsko knygelę „Pagyrūnas baravykas“. Zigmanto Gudžinsko knygoje „Lietuvos gamta“ daug sužinojome apie įvairius grybus: valgomus ir nuodingus.

Kūrybinėse dirbtuvėse pabandėme nulipdyti iš plastilino baravyką, musmirę. Vaikai vardijo grybų pavadinimus, kuriuos jie renka miške. Apie visų grybų pasididžiavimą baravyką, radome išsamų aprašymą Selemono Paltanavičiaus knygoje „Eime į gamtą!“. Baravykas – skaniausias ir vertingiausias grybas. Grybų ieškoti reikia po eglėmis, pušimis, ąžuolais. V. Urbono knygoje „Grybai“, žiūrėjome grybų nuotraukas ir aptarėme, kuriuos grybus pažįstame ir renkame.