Renginiai vaikams

Meškučio Rudaausio pasaka apie gamtos apsaugą

2022 04 29

Aš esu biblioteka. Aš nesu nei sienos, nei lentynos, net ne knygos, sustatytos eilėmis. Aš esu pasaulio išmintis. Aš esu atviros durys. Įženk. (Užrašas ant senovės bibliotekos durų).

Balandžio 29 dieną Birštono viešosios bibliotekos Birštono vienkiemio padalinyje vyko renginys, skirtas Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, kuris Lietuvoje švenčiamas jau 22-ąjį kartą, dedikuotas tvarumo temai. Renginyje dalyvavo Birštono lopšelio-darželio „Giliukas“ „Drugelių“ grupės auklėtiniai ir jų auklėtoja Joana Kliucevičienė, auklėtojos padėjėja Agnė Mielaikienė.

Birštono vienkiemio padalinio vyresnioji bibliotekininkė Gražina Andrulevičienė papasakojo vaikams apie Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, apie bibliotekas. Vaikai norėjo sužinoti apie bibliotekininko profesiją, tad bibliotekininkė juos ir supažindino su savo darbu.

Vėliau bibliotekininkė vaikams pristatė Aldonos Zinkevičiūtės knygą „Kontis ir Tvarkius“. Knyga „Kontis ir Tvarkius“ nukelia mus į keistą daiktų pasaulį — išmestų daiktų pasaulį. Vaikai sužinojo apie Kontį — žaliąjį filosofą, kuris su savo draugu peliuku Tvarkiumi padeda išmestiems žmonių daiktams gyventi toliau ir vėl jaustis laimingais.

Renginio pabaigoje vaikai žiūrėjo „Meškučio Rudaausio pasaką apie gamtos apsaugą“. Aktyviai diskutavo, kuo  kiekvienas gali prisidėti prie švarios aplinkos, ir kaip reikia tausoti mūsų gamtą, nes ji yra visų namai.