Renginiai vaikams

Nuotaikinga pažintis su uogomis ir vaisiais

2021 08 07

Rugpjūčio 6 dieną Nemajūnų bibliotekos padalinyje vyko vaikų vasaros užimtumo programos „Žemė kėlė žolę“ renginys. Nors vasara eina į pabaigą, ir orai mūsų nelepina, tai nesutrukdė jauniesiems skaitytojams susipažinti su vaisiais ir uogomis. Šia tema skaitėme paslaptingą K. Kasparavičiaus istoriją iš knygos „Braškių diena“. Sužinojome, kaip mažasis krokadiliukas išgyvena dieną, kai jį supa vien braškės, visi namai kvepia braškėmis, maistas – vien tik braškės, ir viskas panašu į braškę. Net ir televizorius rodo reklamas apie braškinius ledus.

Vaikams ši istorija labai patiko. Pokalbio metu diskutavome, ar jie norėtų išgyventi tokią fantastišką dieną, apsupti braškių. Visų atsakymai buvo vienodi, visi vieningai atsakė: taip! Pasvajoję, padiskutavę apie uogų gyvenimą, su dideliu entuziazmu ėmėmės gaminti plakatą, kuriame klijavome, spalvinome mums pažįstamas uogas bei vaisius, Užrašėme jų pavadinimus, o knygoje „Uogos ir vaisiai“ ieškojome, kuo tos uogos ir vaisiai yra naudingi mums. Sužinojome, kad visose uogose gausu vitaminų, antioksidantų , skaidulų ir daug mineralinių medžiagų. Visa tai labai naudinga mūsų sveikatai ir grožiui. Jaunieji renginio lankytojai vardino savo mėgstamiausias uogas. Pabaigoje vyko uogų pažinimo pratybos, Už aktyvų dalyvavimą vaikai buvo apdovanoti prizais. Nuotaikingai ir labai greitai prabėgo laikas. Ačiū visiems dalyvavusiems.

Vaikų vasaros užimtumo stovyklą ir neformaliojo vaikų švietimo programą „Žemė kėlė žolę” remia Birštono miesto savivaldybė.