Renginiai vaikams

Paskrajoti, padainuoti, pamojuoti ir kvatoti

2021 07 21

Liepos 20 d. „Vėjų teatras“ prie Birštono viešosios bibliotekos išpustė galvas ne tik vaikams, bet ir suaugusiems! Muzikinis spektaklis „Apie žuvis, ausis ir mamą“ suskurtas pagal skambius ir vaizdingus mediko, rašytojo Mariaus Marcinkevičiaus eilėraščius, kurių polėkį ir kuriamą nuotaiką geriausiai apibūdina kūrėjo mintys apie poeziją vaikams: „Vaikui reikia poezijos. Paprastos, linksmos, lengvai įsimenančios. Didis džiaugsmas, kai jis prisimena eilėraštį ar dainelę, gali ją atkartoti, o jei dar atspėja kokį rimą ar žodį, jaučiasi esantis tikras atradėjas, ne menkesnis už Kolumbą.“ Ir tikrai, kiekvienas jautėsi atradėju, pilnaverčiu dalyviu ir netgi kūrėju.
Aktorė Martyna Gedvilaitė bei aktorius, kompozitorius Pijus Narijauskas meistriškai valdė po liepa susirinkusiųjų dėmesį vienas per kitą kalbėdami, pasakodami istorijas, dainuodami, kviesdami žvejoti, klapsėti rankomis lyg ausimis ir kt. Ryškūs vaizdiniai, lengvai įsimenantys tekstai, linksmos melodijos kvietė paskrajoti, padainuoti, pamojuoti ir linksmai linksmai kvatoti.   Didis talentas ir dovana gebėti vienu metu prajuokinti ir vaiką, ir suaugusįjį, sukurti tokią muziką, pagal kurią nejučia pats kūnas imtų judėti ir, atrodo, iš nieko sukurti šventę. Pijus ir Martyna – jais apdovanoti ir dalinasi. Ačiū jiems!
Labai džiaugiamės projekto „Kūrybiniai susitikimai po liepa“, kurį remia Lietuvos kultūros taryba ir Birštono savivaldybė įgyvendinta idėja rengti susitikimus po mūsų liepa. Vasaros pradžioje svaigino nepakartojamu liepų medaus kvapu, dabar maloniai vėsina, o skverais ir šaligatviais aidinti muzika ir vaikų juokas žadina žingeidumą ir norą prisijungti, kuria nepaprastą laisvės, bendrumo, laimės ir juoko aurą kurortui.
Kitas susitikimas po liepa ir su „Vėjų teatru“ – rugpjūčio 2 d. 17.30 val. Lauks muzikinis spektaklis „Baisiai gražu“ pagal Daivos Čepkauskaitės eiles. Nepraleiskit!