Renginiai vaikams

Popietė „Pasidalinkime skaitymo džiaugsmu“

2023 05 04

Gegužės 3 d. jaunieji bibliotekos skaitytojai prisėdę prie apvaliųjų stalų dalinosi labiausiai pamėgtų knygų įspūdžiais, citavo įdomiausias ištraukas.

Deimantės mylimiausia knyga – V. Thomas ir K. Paul „Vinės burtų lazdelė“. Ir pati Deimantė tapo burtų fėja su stebuklinga lazdele. Vieną kartą mostelėjo – pratrūko klausytojai juoku, antrą kartą mostelėjo – nematyti neregėti fantazijų vaizdai atsivėrė. Trečią kartą mostelėjo – ir... visi ėmė pasakoti apie savo mėgstamiausią knygą. Net bibliotekininkės, ir tos neatsilaikė pagundai pasidalinti knygų džiaugsmu. Barbora papasakojo, kaip ji susidraugavo su  Antuano de Sent Egziuperi „Mažuoju princu“. Lukai ir Rugilei labiausiai patinka knygos apie gyvūnėlius. Alinos mylima herojė Pepė Ilgakojinė krečia išdaigas kaip Vinė.

Popietėje ant apvaliųjų stalų SKAITYMAS raičiojosi iš džiaugsmo, kad turi tiek ištikimų knygos mylėtojų. O juk buvo laikai, kai net 40 metų lietuviams buvo draudžiama leisti knygas lotyniškomis raidėmis, mokytis savo kalbos ir skaityti savo kalba. 

Popietė „Pasidalinkime skaitymo džiaugsmu“ skirta akcijai „Lietuva skaito“, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai.