Renginiai vaikams

Rytmetys vaikams „Atversi pasakos lapus, ir raidelės pabus“

2022 04 06

Balandžio 5 dieną Birštono viešosios bibliotekos Birštono vienkiemio padalinyje vyko rytmetys vaikams „Atversi pasakos lapus, ir raidelės pabus“. Šis renginys skirtas Lietuvių kalbos dienoms paminėti, kuris yra organizuojamas visoje Lietuvoje jau septintąjį kartą. Lietuvių kalbos dienų tikslas – prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje, telkti bendruomenes Lietuvoje ir užsienyje. Renginiai vyksta vasario-gegužės mėnesiais mokyklose, bibliotekose, kultūros centruose, muziejuose ir kitose įstaigose. Į Birštono vienkiemio biblioteką atskubėjo Birštono lopšelio-darželio „Giliukas“, „Drugelių“ grupės auklėtiniai su savo auklėtoja Joana Kliucevičiene ir auklėtojos padėjėja Agne Mielaikiene.

Birštono viešosios bibliotekos Birštono vienkiemio padalinio vyresnioji bibliotekininkė Gražina Andrulevičienė papasakojo vaikams apie lietuvių kalbą, jos kilmę, supažindino vaikus su lietuvių tarmėmis. Po to bibliotekininkė paskaitė Jono Minelgos eilėraštį „Lietuva“ iš rašytojo knygos „Šaukia tėviškės laukai“. Auklėtoja Joana Kliucevičienė skaitė eilėraštį „Mano knygelės“ iš Justino Marcinkevičiaus knygos „Mano knygelės“. Renginio dalyviai buvo supažindinti su įvairiomis knygomis, kuriose yra lietuvių abėcėlė. Vaikai įdėmiai klausėsi pasakos „Lapės ratukai“ iš knygos „Gražiausios lietuvių pasakos“, kurią skaitė bibliotekininkė Gražina ir auklėtoja Joana. Mažiesiems patiko nuotaikingi video įrašai: ,,Abėčėlė“, animuota lietuviška abėcėlė, ,,Lietuviškos vaikiškos dainelės“. Iš šių filmukų vaikai mokėsi raidžių ir kaip sudėti pirmuosius žodžius.

Renginio pabaigoje vaikai rašė žodžius „Lietuva“, „kalba“, savo vardus, piešė širdeles, taip išreikšdami savo meilę Lietuvai.