Renginiai vaikams

Rytmetys vaikams „Margas žodžių pasaulis“

2023 02 14

Vasario 14 dieną Birštono viešosios bibliotekos Birštono vienkiemio padalinyje vyko rytmetys vaikams „Margas žodžių pasaulis“. Renginys skirtas Lietuvių kalbos dienoms paminėti, jis organizuojamas visoje Lietuvoje jau aštuntąjį kartą. Lietuvių kalbos dienų tikslas – prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje, telkti bendruomenes Lietuvoje ir užsienyje. Renginiai vyks vasario-gegužės mėnesiais mokyklose, bibliotekose, kultūros centruose, muziejuose ir kitose įstaigose. „Juk mūsų gimtojoje kalboje galime išgirsti ir upelio čiurlenimą, ir paukščio giesmę, ir saulėtekio skambesį, ir žvaigždžių šnabždesį“.

Į Birštono vienkiemio biblioteką atskubėjo Birštono lopšelio-darželio „Giliukas“, „Boružiukų“ grupės auklėtiniai su savo auklėtoja Rimute Lankevičiene ir auklėtojos padėjėja Česlava Vainauskiene.

Vyresnioji bibliotekininkė Gražina Andrulevičienė papasakojo vaikams apie lietuvių kalbą, jos kilmę ir paskaitė Justino Marcinkevičiaus „Mano knygelės“. Renginio dalyviai supažindinti su įvairiomis knygelėmis, kuriose yra lietuvių abėcėlė. Vaikai įdėmiai žiūrėjo video įrašą „Mokomės skaityti lietuviškai“. Tai linksmas mokomasis filmukas, kuriame vaikai lengvai gali pakartoti įvairius lietuviškus žodžius. Vaikams patiko trumpi eilėraštukai, kurie prasideda pirmosiomis jų vardų raidėmis. Visi norėjo sužinoti, kas parašyta knygelėje pagal jų vardų pirmąją raidę, susidomėję stebėjo nuotaikingus video įrašus patiems mažiausiems ,,Abėčėlė“, animuota lietuviška abėcėlė, ,,Lietuviškos vaikiškos dainelės“. Iš šių filmukų vaikai mokėsi raidžių ir kaip iš jų sudėti žodžius.