Renginiai vaikams

Saulė mano širdyje

2023 06 23

Pajutau, kad mano širdyje
Man saulė tviska.
Saulė šildo, šviečia
Ir apglėbia viską:
Mamą, Tėviškę, Tėvynę
Ir mane
Juosia saulė juosta auksine.
(Anzelmas  Matutis)

Birštono viešosios bibliotekos Birštono vienkiemio padalinyje tęsiasi  Vaikų vasaros poilsio programos skaitymai vaikams „Kas žmogiuko širdyje“, skirti rašytojo Anzelmo Matučio 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Anzelmas Matutis mylėjo savo gimtąjį kraštą, kur miškai, jo kvapai ir garsai. Tai ir atsispindi ir jo kūryboje.

Birželio 22 dieną vyko rytmetys vaikams „Saulė mano širdyje“. Renginyje dalyvavo Birštono lopšelio-darželio „Giliukas“ ,,Boružiukų“ grupės auklėtiniai. Juos į biblioteką atlydėjo auklėtoja Rima Lankevičienė ir auklėtojos padėjėja. Bibliotekininkė Gražina Andrulevičienė papasakojo apie rašytoją Anzelmą Matutį. Po to ji paskaitė eilėraščių iš Anzelmo Matučio knygos „Kas žmogiuko širdyje“. Eilėraštukus skaitė ir auklėtoja Rima Lankevičienė. Anzelmo Matučio knygoje „Kas žmogiuko širdyje“ trijuose eilėraščių cikluose per berniuko išgyvenimus jautriai žvelgiama į vaiko vidinį pasaulį – į saulės, šešėlių ir fantazijos šalis.

Iš  vaizdo įrašo „Vaikų poetas Anzelmas Matutis“ renginio dalyviai sužinojo apie rašytojo gyvenimą, jo kūrybą, susipažino su rašytojo dreve, kurioje jis daug laiko praleisdavo, kurdamas eilėraščius Vėliau vaikai piešė saulės spindulėlius, apšviečiančius mūsų žemę.