Renginiai vaikams

Teatrui namuose reikia tik trupinėlio fantazijos

2021 07 30

Projekto „Kūrybiniai susitikimai po liepa“ liepos mėnesio renginių maratoną uždarė aktorė, knygų autorė, vaikų ankstyvojo ugdymo mokyklėlės „Šilkaus pupa“ įkūrėja, mama Kristina Savickytė. Ji save atrado dviejose veiklose: motinystėje ir aktorystėje bei sugebėjo jas sujungti į vieną, o savo atradimais dalinasi su visais.
Susitikimo metu viešnia ne tik sekė pasaką, bet ir siūlė ją pagauti už uodegos, t. y. pasikalbėti pasakos vertybių tema. Klausydamiesi sekamos pasakos, įsitraukdami į siūlomas veiklas vaikai ir tėvai mokėsi kūrybiškai interpretuoti tekstą: užduoti, kad ir keisčiausius klausimus, galvoti, svajoti, fantazuoti apie pasakos veikėjus, aiškintis  žodžių reikšmes ir taip plėsti žodyną, įveiklinti savo kūną vaizduojant veikėjus, jų veiksmus ir kitas detales. Tokiu būdu pasakojimas tampa dinamiškas, gyvas ir natūraliai besikeičiantis.  Turbūt ne vienas yra nusistebėjęs, kad vaikai mėgsta, kai jiems skaitomos vis tos pačios pasakos. Vaikai jas įsimyli ir nepaleidžia, o tėveliams ima kelti nuobodulį. Aktorės parodytas pasakos sekimo būdas – puiki alternatyva jau pasakai suteikti naujų spalvų, stiprinti tarpusavio ryšį ir net geriau pažinti savo vaiką, jo stipriąsias ir silpnąsias puses.
Susitikimas buvo tarsi raktas, kaip vaizdžiai ir įtraukiai galima skaityti tekstą bei kurti teatrą namuose be didelių pasiruošimų, priemonių ir ypatingų gebėjimų. Kad kiekvienas vakaras būtų kupinas juoko ir naujų atradimų...
Renginys organizuotas pagal projektą „Kūrybiniai susitikimai po liepa“, kurį remia Lietuvos kultūros taryba ir Birštono savivaldybė.
Rugpjūčio 5 d., ketvirtadienį, 17.30 prie Birštono viešosios bibliotekos kviečiame vaikus ir jų tėvelius į unikalų susitikimą, skirtą  Birštono kurorto veiklos 175 m. sukakčiai pažymėti. Šia proga „Vėjų teatras“ sukūrė  edukaciją-spektaklį vaikams, paremtą mūsų miesto istorijos motyvais!
Iki malonių susitikimų!