Renginiai vaikams

Ten, kur gyvena knygos

2022 05 04

Gegužės 4 dieną Birštono viešosios bibliotekos Birštono vienkiemio padalinyje vyko renginys  vaikams „Ten, kur gyvena knygos“.

Gegužės 7 dieną minime Lietuvai svarbią Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Dieną, kuri mums primena, kaip carinė valdžia buvo suvaržiusi vieną svarbiausių tautos vertybių — kalbą, laisvą žodį, knygų leidybą ir spaudą. Nuo 1864 m. rašyti Lietuvoje buvo galima tik rusiškomis raidėmis. Šią dieną prisimename ir kovotojus už spaudos laisvę — knygnešius, kurie aukojosi ir skleidė gimtąjį žodį, nepaisydami caro žandarų, griežtų bausmių ir net trėmimų į Sibirą. Galiausiai 1904 m. gegužės 7-ąją, pripažinusi pralaimėjimą lietuviškai rašančių ir skaitančių Lietuvos žmonių stiprybei, carinė valdžia pasidavė ir paskelbė lietuviško žodžio laisvę.

Renginyje dalyvavo Birštono lopšelio-darželio „Giliukas“, „Ančiukų“ grupės auklėtiniai. Juos į biblioteką atlydėjo auklėtoja Gitana Marčiukaitienė ir auklėtojos padėjėja.

Bibliotekininkė vaikams papasakojo apie gegužės 7-osios reikšmę. Po to mažieji žiūrėjo filmuką „Lietuviškos spaudos draudimas ir tautinis atgimimas“, skaitė poetų Justino Marcinkevičiaus ir Violetos Palčinskaitės eilėraščius.