Renginiai vaikams

Vaikų vasaros poilsio programa „Kas žmogiuko širdyje“

2023 07 03

Poezija, žaidimai, linksmos varžytuvės ir mūsų pačių kūryba (o gal refleksija kuriant koliažus ar lėlių teatrą), – jaukus buvimas kartu, tokia būtų vaikų vasaros poilsio programos „Kas žmogiuko širdyje“ prasmė.

Veiklas pradėjome Nemuno kilpų regioninio parko Birštono lankytojų centre, kur mūsų laukė Rosita Dargienė. Rosita jau keletą metų žavėjo mus įdomiais pažintiniais pasakojimais apie medžius, akmenis ir kt., tad nekantriai laukėme susitikimo. Šį kartą žaiisdami Rositos pasiūlytą žaidimą pasitikrinome žinias apie Nemuno kilpas, gamtą, sužinojome daug naujų faktų apie gimtinę. Dar ir Anzelmo Matučio eilių spėjome paskaityti. Juk šių metų vaikų vasaros poilsio programa skirta šio poeto kūrybai, paminint jo 100-ąsias gimimo metines. Anzelmo Matučio knyga „Margaspalvė genio kalvė“ 1984 m. pirmą kartą lietuvių literatūros istorijoje pažymėta tarptautiniu H. K. Anderseno diplomu. Kelios kartos užaugo skaitydamos meile gamtai alsuojančius eilėraščius. Sugrįžę į biblioteką, pokalbio su Rosita įkvėpti, kūrėme spalvotus gimtinės koliažus.

Sekančią dieną, skaitydami A. Matučio kūrybą, rinkome labiausiai patikusias eiles, kūrėme myrioramos teatrą pagal eilėraštį „Vilko blynas“, o lėlių teatrą – pagal eilėraštį „Tuoj ir rytoj“, minėme iš eilėraščių paruoštas mįsles, dalijomės įspūdžiais iš savo išgyvenimų, nutikimų.

Nors į programą nebuvome įtraukę Joninių vainikų pynimo, bet, anot Gajos „tradicijų laužyti negalima...“, tad, birželio 23-ąją, besikalbėdami apie lietuvių liaudies tradicijas, prisipynėme vainikų ne tik sau, bet ir artimiesiems.
Ačiū Rositai, ačiū visiems dalyviams už gerą nuotaiką, malonų bendravimą ir bendradarbiavimą. Smagu būti, kurti, žaisti kartu!

Dėkingi Birštono savivaldybei remiančiai vaikų vasaros poilsio programą „Kas žmogiuko širdyje“.