Renginiai vaikams

„Žygis Paprikolos takais Birštone“ įvyko

2021 06 21

Birželio 19 d. Jaunimo iniciatyvinė grupė Paprikola keliavo Paprikolos tapakais Birštone.  Nors oras buvo vasariškai karštas, tačiau pušų pavėsis kelyje ir eterinių aliejų kvapas, išsiskiriantis karšyje, mums suteikė jėgų keliauti numatytu maršrutu.
Susitikimą pradėjome portretų piešimu po liepa prie svetingos Birštono viešosios bibliotekos. Piešėme ypatingai: kiekvienas portretas ėjo per dalyvių rankas, todėl ant veido gimdavo vis nauja detalė... Portretai išėjo visokie: ir panašūs į tikruosius veidus, ir ne visai… Pakabinę savo piešinius lauko parodoje, iškeliavome Birštono parko link.
Kaip ir buvo žadėta, kelyje prasidėjo linksmybės ir spėlionės! Karinai ir Ugnei teko pasitelkti savo vaizduotę, kuriant istoriją, kaip atsirado jaunimo iniciatyvinė grupė „Paprikola“. Istorija išėjo tikrai smagi! Vėliau Miglė atskleidė visas paslaptis ir papasakojo tikrąją komandos susikūrimo versiją.
Toliau keliaudami, susidūrėme su vaizduojamuoju menu – skulptūromis, kuriomis patys ir tapome: pirmoji – „Atviras požiūris“, antroji – „Žaismingumas“ ir trečioji – „Kūrybiškumas“. Kaip manote, ką šios skulptūros įprasmino? Tai yra 3 „Paprikolos“ komandos vertybės, trys kertiniai akmenys ant kurių stovi ši komanda.
Na, jeigu jau prakalbome apie komandą, tai tolimesnė žygio eiga ir buvo skirta komandos formavimui. Kas gali būti geriau už komandinius žaidimus, kurie priverčia į situaciją pažiūrėti iš visų kampų? Šiek tiek pasistiprinę ir atsigaivinę pušų pavėsyje prie hamakų, ėjome žaisti ir tapti komanda! Traukėme vieni kitus iš šokolado upės, fiksavome reakcijos greitį pulso perdavime, šokinėjome kaip nindzės ir bandėme išnarplioti rankų mazgą. Po žaidimų jautėmės tikrai labiau susidraugavę: pokalbiai įsivažiavo, buvo daug juoko ir gerų emocijų!
Atėjo laikas ir įsivertinimui, kuris buvo labai spalvingas! „Kas man yra Paprikola?“ ir „Įsimintiniausias momentas projekto eigoje“ – šie du klausimui buvo ir aprašyti, ir nupiešti, ir pakomentuoti. Pažadus šiai vasarai ir kitiems mokslo metams taip pat užsirašėme.
Paskutinis mūsų žygio etapas, kol keliavome iki Kneipo sodelio atgaivinti kojas mineraliniuose vandenyse, buvo su užduotėle. O užduotėlė: grįžtant į biblioteką, kelyje surasti daiktą, kuris atspindėtų įvykusį susitikimą ir visas jo įdomybes. Keturi daiktai, kurie buvo pateikti refleksijoje: plunksna – tai lengvumas, spyglys – tai susitikimo paslaptis, žalias medžio lapas – tai linksma nuotaika, sausa medžio žievė – tai karštas oras.
Po refleksijos dar nesinorėjo iškart skirstytis, tad, kaip ir rašėme kvietime, trumpas žygis įvyko, o didelė bendrystė buvo išgyventa!
Ačiū Birštono viešajai bibliotekai ir bibliotekininkei Ingridai už šiltą priėmimą!
Iki šios vasaros paskutiniojo susitikimo liepos mėnesį!
Projektas finansuojamas „Europos solidarumo korpuso“ lėšomis.

„Paprikola komanda“