Įvykę renginiai

Įvykę renginiai

Akcija „Skaitmeninės savaitės 2023“

2023 05 05

Visoje Europoje organizuojama kasmetinė skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija „Skaitmeninė savaitė“ (angl. ALL DIGITAL Week), kurios koordinatorius Lietuvoje yra asociacija „Langas į ateitį“, siekia paskatinti ES šalių piliečius nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius, atrasti technologijas, jų kuriamą naudą, pasinaudoti skaitmeninėmis galimybėmis savo kasdienėje bei profesinėje veikloje. 2023 metais akcija truko tris savaites – renginiai vyko balandžio 17 – gegužės 7 d.

Skaitmeninio raštingumo įgūdžius siūlėme pasitikrinti testais: „Skaitmeninių žinių testas“, „Ar gerai išmanote e. valdžios paslaugas“, „Kritinio mąstymo testas“, „Ar esate atsparus sukčių pasiūlymams?“, „Kritinio mąstymo testas“, “Ar esate atsparus sukčių pasiūlymams?”

Akcijos metu gyventojai dalyvavo skaitmeninio raštingumo mokymuose  „www.ibiblioteka.lt portalo paslaugos“,  „Elektroninės paslaugos“.

Birštono vienkiemio padalinyje pristatytos elektroninės bibliotekos paslaugos, lankytojai supažindinti su bibliotekos interneto svetaine. Susidomėjimo sulaukė Siponių padalinyje vykusios bibliotekos interneto svetainės dienos „Žinoti, atminti, saugoti“ – daugumai  lankytojų ypač įdomi pasirodė svetainėje skelbiama informacija apie žymius kraštiečius. 

Vaikai noriai dalyvavo 3D spausdintuvo pamokose, robotikos užsiėmimuose.

Akcijos metu viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose lankytojai buvo kviečiami į „Langas į ateitį“ organizuojamas transliacijas internetu: „E. sveikatos galimybės: pas gydytoją registruokimės internetu“, „Kvalifikuotas elektroninis parašas – nauda, saugumas, galimybės“, „Probleminis interneto naudojimas: kas tai yra?“, „IT profesijos: kaip nepasiklysti pasirenkant?“. Visų transliacijų nuorodos iš anksto buvo paskelbtos bibliotekos interneto svetainėje, todėl jas bibliotekos lankytojai galėjo stebėti namuose, darbo ar mokymosi vietoje – apie IT profesijoms skirtą transliaciją pranešta  Birštono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorei, gimnazijai.

Skaitmeninių savaičių  veiklas organizavo Paslaugų ir išteklių skyrius, Birštono vienkiemio, Nemajūnų ir Siponių padaliniai.

Aštuoni bibliotekos renginiai užregistruoti Europos žemėlapyje https://alldigitalweeks.eu/local-events/

Tikimės, kad akcijos „Skaitmeninės savaitės 2023“ metu įgytos žinios buvo naudingos – pravers tvarkant kasdienius reikalus, dirbant ir mokantis. Ačiū asociacijai „Langas į ateitį“ už parengtą metodinę medžiagą ir bendradarbiavimą.