Įvykę renginiai

Įvykę renginiai

Biblioterapiniai skaitymai Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje

2023 04 26

Balandžio 26 d. Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje vyko biblioterapiniai skaitymai, kuriuos organizavo Birštono viešoji biblioteka, bendradarbiaudama su Birštono pirminės sveikatos priežiūros centru.

Susitikimo metu susitelkta į rašytojos, poetės, dramaturgės Lauros Sintijos Černiauskaitės knygą „Džiaugsmynas“ ir dar giliau – kiekvienas nugrimzdo į savo  kasdienius džiaugsmus džiaugsmelius ir rūpesčius rūpestėlius. Šį knyga – puikus vedlys po dvasinį pasaulį.

 Autorė kai kuriuose esukuose keliauja į vaikystę, į Gaidės kaimą, po miestą – visur, kur bebūtų, lydi visareginti Dievo Akis. Tikėjimas – išsigelbėjimas, padėka, ramybė ir ištvermė.

Dievas ir tikėjimas suteikia stiprybės, Jis yra užuovėja ir užuolanka, kurioje gali atlaikyti likimo smūgius, iškęsti skausmą ir priimti savo gyvenimą kaip duotybę, gyvybę – kaip dovaną – patvirtino skaitymų klausytojai. Pokalbio dalyvius jaudino asmeniniai vaikystės vaizdiniai, pabudo prisiminimai ir patirtos emocijos.

Biblioterapiniai skaitymai padeda atrasti gyvenimo grožį ir prasmę, sustiprina širdį, padeda gyti tiek dvasiškai, tiek fiziškai.