Įvykę renginiai

Įvykę renginiai

Birštono viešoji biblioteka – diskusijų festivalyje „Būtent“

2022 09 06

Birštono viešoji biblioteka pirmą kartą kartu su Kauno regiono bibliotekomis dalyvavo diskusijų festivalyje „Būtent“. Edukacijų erdvėje savo stende pristatė dvi unikalias programas: „Meditacinė biblioterapija“ ir Vokologija – pagalba sau balsu“.

Visi norintieji klausėsi programėlių įrašų, susipažino su programų struktūromis ir specifika. Pastaruoju metu tvyranti geopolitinė įtampa, greitas gyvenimo tempas ir kaita, nuolatinis skubėjimas sekina žmogų, mažėja jo vidiniai resursai. Programų terapija siūlo stabtelėti ir įsiklausyti į savo jausmus ir emocijas, geriau pažinti save, atsipalaiduoti. Būtent tai ir patraukė lankytojų dėmesį. Dauguma apsilankiusiųjų atsisiuntė „Meditacinės biblioterapijos“ programėlę iš Google Play, Apple Store parduotuvių ar klausėsi Birštono viešosios bibliotekos naršyklėje: https://app.birstonasvb.lt/lt/.

Programėlę „Meditacinė biblioterapija“ siūlome jau keletą metų, o „Vokologija – pagalba sau balsu“ – nauja, Lietuvoje pirmą kartą pasirodžiusi programa. Muzikines temines kompozicijas sukūrė kompozitorė, džiazo vokalistė ir muzikos terapeutė Laura Budreckytė. Jos išsiskiria harmonija bei ritmika. Įrašuose skamba L. Budreckytės įdainuotas bei įskaitytas balsas, įgarsinantis melodines linijas arba konkrečias užduotis. Kiekvienai iš kompozicijų priskiriami autoriniai, akvarele tapyti Indrės Budreckytės darbai. Lankytojai susipažino ir su estetiška kompaktine plokštele „Vokologija – pagalba sau balsu“, įrašų galima klausytis ir bibliotekos svetainėje:
https://www.birstonasvb.lt/vokologija-pagalba-sau-balsu/.

Plačiau susipažinti galima projekto ir kompaktinės plokštelės „Vokologija – pagalba sau balsu“ pristatymuose, kurie vyks:

Spalio 14 d. (penktadienį) 6-ojoje biblioterapijos konferencijoje „Knyga gali prakalbinti ir gydyti“  Birštono kurhauze.

Spalio 14 d. (penktadienį) „Eglės sanatorijoje“ Birštone.

Spalio 26 d. (trečiadienį) 18 val. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje.

Lapkričio mėn. Birštono kurhauze, Nemajūnų dienos centre ir Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje.

Projektus finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Birštono savivaldybė.