Įvykę renginiai

Įvykę renginiai

Jurgitos Juškaitės-Jakaitienės grafikos darbų „Lapė po lova“ atidarymas

2020 07 21

Liepos 17 d. 17 val. Birštono viešojoje bibliotekoje lankytojai rinkosi į jaukų ir spalvingą dailininkės, iliustratorės Jurgitos Juškaitės-Jakaitienės grafikos darbų „Lapė po lova" parodos atidarymą.

Bibliotekos erdvėse (I ir II aukšte) išeksponuota 35 dailininkės darbai.

Pristatydama savo parodą autorė papasakojo istoriją, kad viskas prasidėjo per lapę... Kai daugiau nei prieš ketverius metus gavusi užsakymą ranka nupiešti lapę, buvo priversta grįžti į praeitį - iš po lovos išsitraukti daugiau nei penkiolika metų ten pragulėjusius piešinius, dar tuščius lapus, pieštukus ir dažus... Juos dailininkės darbe buvo pakeitę kompiuterio ekrane kuriamos iliustracijos. Kaip pati autorė sakė „vėl grįžo tas nekantrus dilgčiojimas pirštų galiukuose, kai norisi kuo greičiau čiupti pieštuką ir perkelti ant popieriaus ką tik vaizduotėje iškilusį vaizdą“. Jurgita dėkinga tai lapei už kelionę į palovį ir vėl sugrąžintą piešimo džiaugsmą. Jos darbuose atgyjantys gamtos motyvai, tarsi iš pasakų atėję įvairūs personažai byloja, kad vaizduotė gali būti beribė.

Pirmoji paroda gimė kaip savotiškas atsiprašymas tiems ilgus metus po lova pralaukusiems piešiniams ir kaip džiaugsmingas pasisveikinimas su naujais kūriniais.

Šioje parodoje eksponuojamas ir piligriminio dailininkų kelio (Malerweg) piešinių ciklas (2019-2020).

Parodos atidarymo metu autorė taip pat pristatė originalias, savo piešiniais išpuoštas pagalvėles bei iliustruotas knygeles ir žurnalus vaikams.

Maloniai kviečiame aplankyti parodą!