Įvykę renginiai

Įvykę renginiai

Kūrėme paslaptingą ežerą...

2020 08 24

Nieko nuostabaus, kad rašytojo Mariaus Marcinkevičiaus ir dailininkės Linos Dūdaitės paveikslėlių knyga knyga „Sivužas“ nepalieka nei vieno abejingo ją skaitančių, vartančių, tyrinėjančių paveikslėlius, spalvas, linijas, taškus.... Kiekvieną kartą ją skaitant (žodžius ar tik paveikslėlius) vis kažką naujo atrandama. Knyga įvertinta daugybe apdovanojimų.

Karštą rugpjūčio 21 –ąją dieną lauke, prie Birštono viešosios bibliotekos, dailininkės Linos Dūdaitės pamokomi, mažieji, kai kurie lydimi mamyčių, senelių, kūrė paslaptingus ežerus. Ežerui sukurti dailininkė Lina Dūdaitė padalijo visiems ypatingą, „stebuklingą“, plastikinę plėvelę. Vaikai ant jos piešė, braižė, vėliau klijavo, kantriai laukė, kol popierius su plėvele prilips, kol dailininkė prieis, paaiškins, patars, parodys, kaip ir ką toliau daryti. Iš lėto tai ant vieno, tai ant kito stalo pasirodė ežerai, kiekvieno vis kitokie... ,kai kuriuose plaukiojo žuvytės, augo dumbliai, kai kuriuose apsigyveno mašinytės.:))))... .Taigi, drąsaus poetiškai nusiteikusio Paršelio, jo draugės karvės Adelaidos ir žuvies Sivužo kelionė į vaikų širdis tebesitęsia....

Geros knygos tęsia savo gyvenimą jas skaičiusiųjų galvose, vaizduotėse, mintyse, kurdamos naujus saitus, elgesio modelius, nuotaikas... Ar tai ne stebuklai?