Įvykę renginiai

Įvykę renginiai

Kūrybinės dirbtuvės apie žodžius

2022 08 12

Birštono viešosios bibliotekos Nemajūnų padalinyje rugpjūčio 11 dieną vyko Birštono viešosios bibliotekos projekto „Kūrybiniai susitikimai po liepa“ kūrybinės dirbtuvės su knygos „Nepasaka, arba pasaka apie ne“ autore Vaiva Rutkauskaite ir dailininke Lina Ribinske.

Kūrėjos mažiesiems skaitytojams pristatė knygą „Nepasaka, arba pasaka apie ne“. Kartu su dalyviais paanalizavo žodelio „NE“ reikšmę ir svarbą, kalbėjosi apie draugystę, toleranciją, minčių ir emocijų raišką. Visi priėjo prie išvados, jog kiekviena situacija, kad ir kokia atrodytų nepataisoma, turi teigiamą pusę. Autorė skaitė ištrauką apie žodžius, paminėjo ir trumpus, ir pačius ilgiausius žinomus žodelius.

Užsiėmimo metu vaikams reikėjo išsirinkti patį neskaniausią ir skaniausią žodį. Dirbtuvėlėse vaikai spalvino, piešė, kūrė jiems labiausiai patikusį žodį, savo darbelius pristatė kitiems. Vaikai buvo atviri ir nuoširdžiai drauge aptarinėjo, kokius žodžius ir kodėl tokius žodžius jie nupiešė. O žodeliai buvo ir netikėti, ir įdomūs, jie kalbėjo iš širdelių: „tortas“, „nustebęs“, „zombis“, „nemėgstu“, „Napoleonas“, „princesė“, „pamirštas“, „meilė gamtai“. Nepamiršo paminėti ir knygos personažo „NE“, o „ne“ mes tariame gana dažnai.

Žodis kuria, žodis išlaisvina, žodis gali žvirbliu išlėkti, o jaučiu sugrįžti. Todėl labai svarbu prieš tariant žodį labai gerai pagalvoti. „Cogito, ergo sum“ – „Mąstau,vadinsi esu“ (Renė Dekartas). Nuostabus susitikimas su kūrėjomis ir pokalbis apie žodžių reikšmes ypač svarbus vaikams, tuo labiau, kad „Pradžioje buvo žodis“ (Jn 1, 1), žodis, anot poetų yra daiktas ir turime jį branginti. Tai ir suvokė vaikai.

Susitikimą užbaigėme tardami didelį AČIŪ edukacijos vadovėms.

Rugpjūčio 23 d. Birštono bibliotekoje viešės vaikų Metų knygos 2020 „Ką manė kamanė“ autorius Vainius Bakas su dailininke, iliustruotoja Marija Smirnovaite. Ir vėl – „Ką manė?“, ką manome mes? Kviečiame dalyvauti kūrybinėse manymo dirbtuvėse.

Tokiais nuostabiais renginiais ir projektais Birštono viešoji biblioteka augina savo skaitytoją, nepaisant amžiaus. Augina žmogų, mąstantį, kūrybišką, aktyvų, laisvą. Kas gali būti svarbiau už žmogų ir meilę jam?

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Birštono savivaldybė.