Įvykę renginiai

Įvykę renginiai

Kūrybinės dirbtuvės „Ką manė kamanė“

2022 08 29

Rugpjūčio 23 d. po išbujojusia liepa prie Birštono viešosios bibliotekos vėl rinkosi vaikai ir suaugusieji. Vyko projekto „Kūrybiniai susitikimai po liepa“ renginys – puikaus poeto Vainiaus Bako knygos „Ką manė kamanė“ pristatymas ir kūrybinės dirbtuvės su nuostabia dailininke, iliustruotoja Marija Smirnovaite.

Ramią pavakarę liejosi autoriaus skaitomos eilės, vyniojosi įdomus pašnekesys tarp poeto, dailininkės ir susirinkusiųjų apie knygos atsiradimą, poeziją, iliustracijas. V. Bakas skaitomas eiles pakomentuodavo: kaip jos gimė, atskleidė, jog poetiniame tekste mėgsta sąskambius, panaudoti tam tikras detales, o gamta – įkvėpimo šaltinis, ji diktuoja tekstus.

Skaitydamas eilėraštį „Balandis“ Vainius visiems linkėjo taikos, o ypač Ukrainos žmonėms, Ukrainos vaikams, kurie dalyvavo renginyje. V. Bakas savo facebook paskyroje rašo eiliuotą karo dienoraštį.

Dailininkė M. Smirnovaitė atviravo, kad jai patinka iliustruoti Vainiaus eiles, patinka, kad jo poezijoje vienas klodas dengia kitą. Jos piešiniuose – paraleliniai pasauliai, kuriuos išskaito iš eilėraščių ir pripiešia daug daikčiukų, pavyzdžiui: valtelę, joje – karūnėlę, siūlu prikabina debesėlius, o šie gražiai plaukia. Marija mėgsta iliustruoti eilėraščius, nes jie labai talpūs, galima daug ką nupiešti.

Kūrybinėse dirbtuvėse dalyviai iliustravo Marijos kurtus knygų skirtukus. Vieni piešė mėgstamus daikčiukus, kiti šešėliavo foną, dar kiti rašė raideles. Ir kalbantis, ir skaitant, ir iliustruojant skirtukus vyko kūrybos procesas, o tai, anot Vainiaus, „nebijojimas klysti“. Marija susirinkusiesiems padovanojo po dvi jos pačios iliustruotas knygeles, kuriomis vaikai labai džiaugėsi.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Birštono savivaldybė.