Įvykę renginiai

Įvykę renginiai

Kūrybinės dirbtuvės „Kukū iš pašto dėžutės“

2022 08 11

Birštono viešosios bibliotekos projekto visai šeimai „Kūrybiniai susitikimai po liepa“ tęsiasi. Rugpjūčio 9 dieną po vešlia, žaliuojančia, didinga liepa, puošiančia bibliotekos aplinką, vaikai, jų tėveliai, seneliai ir kiti artimieji susidomėję klausėsi Alvilės Rimaitės pasakojimo, kaip gimė jos knyga „Kukū iš pašto dėžutės“ ir antroji dalis „Kukū iš pašto dėžutės ir pusseserė Matilda“.

Knygos dailininkė Neringa Žukauskaitė prisipažino, kad jai labai patiko Alvilės tekstas ir ji siekė sukurti patrauklias iliustracijas. Rodydamos susirinkusiesiems pieštas iliustracijas, Neringa ir Alvilė įdomiai komentavo ir tekstą, ir herojų charakterius, ir įvykius.

Susižavėję pasakojimais, iliustracijomis dalyviai entuziastingai, nuoširdžiai ir išmoningai įsitraukė į kūrybines dirbtuves. Autorės ir dailininkės padedami įniko gaminti kas Kukiukus iš siūlų, akyčių ir didelių siūlinių šypsenų, kas grupėmis kūrė knygos dioramą, t. y. mini pasaulį dėžutėje. Vaikai vyniojo siūlus, karpė kartoną, fetrą, lankstė popierių, piešė, klijavo. Vakarop bibliotekos palangę papuošė spalvingos trimatės knygos interpretacijos – dioramos.

Žinoma, jų pažiūrėti ateis draugai, mamos, šalia jų bus skaitomos knygos, aiškinamasi, kas vyksta Adelės ir Mykolo gyvenime. O knygos skaityti jau tą patį vakarą paprašė mažoji Eimantė.

Projektą „Kūrybiniai susitikimai po liepa“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Birštono savivaldybė.