Įvykę renginiai

Įvykę renginiai

Kūrybinės dirbtuvės „Vytauto Didžiojo Birštonas“

2022 09 20

Rugsėjo 19 d. bibliotekoje vyko edukacinės kūrybinės dirbtuvės „Vytauto Didžiojo Birštonas“. Dalyviai kartu su Birštono meno mokyklos mokytoja metodininke Egle Aina Janušaitiene, vyr. mokytoja Rasa Mekioniene, vyr. mokytoja Laima Petraškiene prisiminė karališkojo Birštono istoriją, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto viešnages ir medžiokles anų laikų Žvėrinčiaus miške, svarbiausius jo biografijos faktus ir susikaupė kūrybos procesui.

Birštono meno mokyklos dailės mokytojo eksperto Remigijaus Janušaičio ir Dailės skyriaus moksleivių paruoštame makete vaikai kreidelėmis spalvino ir piešė svarbius objektus, menančius Vytautą Didįjį, Vytauto laikų Birštoną. Susikaupę, dalindamiesi idėjomis ir emocijomis, fantazuodami ir stengdamiesi įsivaizduoti pilies valdas, rūmų teritoriją, Žvėrinčiaus mišką, jaunieji menininkai sukūrė spalvingus piešinius. Jame įamžinti ir Vytautas su žmona Ona.

Karališkojo Birštono istoriją tęsia būsimieji jo puoselėtojai ir kūrėjai.  

Projektą „Literatūriniai vakarai po žvaigždėtu Birštono dangum“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Birštono savivaldybė.