Įvykę renginiai

Įvykę renginiai

Kūrybiškas, linksmas knygos „Mano tėtis rašo knygą“ pristatymas, skaitymai ir kūrybinės dirbtuvės

2020 09 02

Gražią rugpjūčio 28 d. pavakarę šalia bibliotekos, po liepa, vyko kūrybiškas, linksmas knygos „Mano tėtis rašo knygą“ pristatymas, skaitymai ir kūrybinės dirbtuvės. Vaikai sukūrė ir kiekvienas pristatė savo sukurtą paveikslėlių knygą.

O jeigu knygas kurti padeda renginyje dalyvaujančios dvi kūrybingos asmenybės: vaikų pamiltas, garsus rašytojas, radijo laidų „Domas ir Tomas“ vedėjas Tomas Dirgėla ir žinoma knygų dailininkė Inga Dagilė, renginys „pasmerktas“ netikėtam, naujam požiūriui net ir į įprastus, kasdienius daiktus, reiškinius, juokui, gerai nuotaikai ir, žinoma, kūrybiškumui. Kaip pats rašytojas prasitarė, geriausiai sekasi rašyti prieš tai pažaidus, t. y. atsipalaidavus. Tokia ir buvo pradžia: pajuokavus ir rimtai pakalbėjus, kaip kuriama knyga, dalyviai gavo „knygos maketą“ ir dailių spalvotų dailininkės sukurtų būsimos knygos veikėjų, juos klijavo ant savo knygos, kūrė tekstus, pristigę idėjų ar minčių, klausinėjo rašytojo ar dailininkės patarimų, kurių šie, žinoma, negailėjo, dalijosi savo patirtimis, kūrybiniais nuotykiais. Nors rašytojas patarė pradėti nuo istorijos, daliai susirinkusiųjų labiausiai norėjosi savo knygą pradėti nuo vardo arba slapyvardžio:)))) ar nuo paveikslėlių klijavimo.

Ir štai atėjo iškilmingas momentas! Tradicinis 8 – sis Pasaulinis geriausiųjų rašytojų suvažiavimas, vykstantis paskutinėmis vasaros dienomis Birštone! Norisi pavardint keletą debiutavusių garsių autorių ir jų knygų pavadinimų: Julija „Draugai“, Grėtė „Namai“, Ema „Diko ir apelsino nuotykiai“, Juoda Pepytė „Princo Adomo diena“, Lapė „Saugok galvą, ji reikalinga ne tik galvojimui“ , Emilija „Mergaitė ir jos žaislai“ ir kt. net Tomas Dirgėla Antrasis debiutavo skaitydamas knygą „Vasaros atostogų byla“. Išties, kur kūryba, ten tylus džiugesys, susikaupimas, noras išreikšti savo mintis, nuotaikas ir su visu tuo supažindinti draugus. Klausydami T. Dirgėlos skaitomos knygos „Mano tėtis rašo knygą“, gilindamiesi į I. Dagilės išraiškingas iliustracijas, dar kartą „kūrėme knygą“....

Dar ilgai vakaro svečiai atsakinėjo į susirinkusiųjų vaikų ir suaugusiųjų įvairius juos dominančius klausimus: kiek užtrunka knygos rašymas, iliustravimas? Ar būna, kad rašytojui nepatinka iliustracijos? Ar rašytojai daug skaito? Apie ką bus sekantys kūriniai? Išduosiu paslaptį , tik, šiukštu, niekam neprasitarkite:)))), rudenį turėtų pasirodyti rašytojo T. Dirgėlos trileris, taip pat bus tęsinys apie Luką Šiaudelį, Domą ir Tomą, o dailininkės I. Dagilės - apie Lietuvos valdovus, apie holokaustą. Ką gi, laukiame naujų knygų ir skaitome, vartome bibliotekoje jau esančias knygas.

Net kaimynės globojamas katinėlis Juodis, gal jausdamas susirinkusiųjų džiaugsmingą susikaupimą, kažkokią ypatingą aurą, vos ne visą vakarą, per metrą atsitolinęs, stebėjo kuriančiuosius, o gal ir jis mokėsi kurti knygą?

Tai projekto „Kūrybiškas laisvalaikis visai šeimai“ renginys.

Organizuoja: Birštono viešoji biblioteka

Finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, LR kultūros ministerija ir Birštono savivaldybė