Įvykę renginiai

Įvykę renginiai

Kūrybiškiausios anotacijos konkursas „Pasaulis mano knygų lentynoje“

2021 08 10

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, bendradarbiaudama su Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla ir viešosiomis bibliotekomis, antrą kartą kviečia visos Lietuvos skaitytojus dalyvauti kūrybiškiausios anotacijos konkurse „Pasaulis mano knygų lentynoje“ ir pristatyti savo mėgstamiausią knygą.

Svarbu kūrybiškumas, todėl anotacija gali būti eiliuota, akademinė, eseistinė, gali turėti parodijos bruožų. Kviečiame rinktis mėgstamiausių lietuvių arba užsienio autorių kūrybą. Pasirinkta užsienio autoriaus knyga turi būti išversta į lietuvių kalbą. Taip pat kviečiame nufotografuoti savo knygų lentyną ir atskleisti, kaip atrodo jūsų knygų pasaulis. Svarbu, kad būtų galima matyti ir susipažinti su Jūsų namų bibliotekos knygomis, o anotacija atspindėtų, koks yra knygos pasaulis ir kaip knygą vertinate Jūs.

Konkurse kviečiami dalyvauti visi: moksleiviai, studentai, literatūros mylėtojai, plunksną jau įvaldę ar mėgstantys rašyti kartkartėmis. Konkurso dalyviai rungsis dviejose amžiaus grupėse: iki 15 metų ir nuo 16 metų.

Kaip vyks konkursas?

  • Pirmas žingsnis: nufotografuokite savo knygų lentyną. Nuotrauka – būtina konkurso darbo dalis.
  • Antras žingsnis: trumpai ir kūrybiškai aprašykite (iki 2500 spaudos ženklų su tarpais) mėgstamiausią ar įdomiausią savo namų bibliotekos knygą.
  • Trečias žingsnis: anotaciją lietuvių kalba iki rugsėjo 16 dienos atsiųskite adresu Konkursai@lnb.lt. Laiške nurodykite vardą, pavardę arba slapyvardį, amžių, apžvelgiamo kūrinio autorių ir pavadinimą.

Kūrybiškiausi ir originaliausi specialios vertinimo komisijos išrinkti darbai bus skelbiami Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos „Facebook“ paskyroje. 

Rugsėjo 23 dieną Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos „Facebook“ paskyroje bus skelbiamas atskiras balsavimas dėl vertinimo komisijos išrinktų darbų. Tuomet bus labai svarbus skaitytojų balsas ir palaikymas. Du nugalėtojus iš kiekvienos amžiaus grupės išrinks komisijos nariai, kitus du – skaitytojai, spausdami „patinka“ už labiausiai patikusį darbą. Specialiu prizu už kūrybiškiausią Lietuvos rašytojų sąjungos leidykloje išleistą knygos anotaciją apdovanos Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla.  

Rugsėjo 30 d. bus paskelbti visi laimėtojai, jie bus apdovanoti Nacionalinės bibliotekos ir Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos įsteigtais prizais.

Kviečiame dalyvauti!