Įvykę renginiai

Įvykę renginiai

Lietuvių kalbos kursai ukrainiečiams

2022 08 29

Rugpjūčio 22 d. prasidėjo trejetą mėnesių truksiantys lietuvių kalbos mokymai Ukrainos piliečiams, gyvenantiems Birštono savivaldybėje. Jie vyksta Birštono viešojoje bibliotekoje, kuri juos ir organizavo. Mokymus veda lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Kristina Bačiulienė. Kursas skirtas pradedančiųjų kalbos mokėjimo lygio studentams.

Mokymai sulaukė didelio ukrainiečių susidomėjimo. Šiuo metu užsiregistravo 21 žmogus, tikėtina, kad norinčiųjų bus daugiau. Ukrainiečiai suinteresuoti išmokti lietuvių kalbos pagrindus, kad galėtų laisviau bendrauti, kita vertus, saugiau ir tvirčiau jaustųsi socialinėje aplinkoje. Aktyvūs, smalsūs kursų lankytojai nuoširdžiai ir kruopščiai dirba, klausinėja, aiškinasi kiekvieną žodį, linksnį, asmenį, sakinio konstrukciją.

Džiugu ir malonu, kad mokymai vyksta ne formaliai, kad besimokantieji motyvuoti ir stengiasi perprasti nelengvą lietuvių kalbos gramatikos sistemą, išmokti naujų žodžių.

Suaugusių asmenų, atvykusių į Lietuvos Respubliką iš Ukrainos dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų Ukrainoje, lietuvių kalbos mokymus inicijavo Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija.