Įvykę renginiai

Įvykę renginiai

Mūsų Basanavičius

2021 11 21

Nors daktaras Jonas Basanavičius dirbo Bulgarijos kurortuose, jis pagrįstai gali būti laikomas ir pirmuoju Lietuvos kurortologu.
Dr. Vytautas Meška

Pasitikdami 170-ąsias Jono Basanavičiaus gimimo metines atnaujinome ir papildėme 2016-aisiais parengtą virtualią parodą „Mūsų Basanavičius“. Ji supažindina su reikšminga daktaro veikla Bulgarijoje, Varnos kurorte, jo nuopelnais kurortinei medicinai ir atskleidžia mūsų valstybės kūrėjo, lietuvių tautos patriarcho buvojimą Birštone.

Parodoje panaudota daktaro Jono Basanavičiaus tautosakos bibliotekos www.knygadvaris.lt ir Kauno apskrities viešosios bibliotekos Kaunistikos skaityklos vyresniojo bibliografo Mindaugo Balkaus kartu su regiono bibliotekų kraštotyrininkais parengtos virtualios parodos „Išnykę, bet nepamiršti“ medžiaga, iliustruota Ramučio Gustaičio nuotraukomis. 

Tikimės, kad paroda primins prasmingą ir turiningą Jono Basanavičiaus gyvenimą, sudomins rečiau nagrinėjama jo kurortologine veikla ir suteiks progą pasidžiaugti Birštono pagarba šiam didžiam žmogui.

Biografija
Daktaro Jono Basanavičiaus nuopelnai kurortologijai
Jono Basanavičiaus ženklai Birštone
Jono Basanavičiaus aikštės Birštone istorija
Apie skulptorių Antaną Aleksandravičių