Įvykę renginiai

Įvykę renginiai

Pažintis su pirmosiomis emocijomis pavyko!

2021 07 02

Liepos pirmąją Birštono viešoji biblioteka kvietė šeimas į projekto „Kūrybiniai susitikimai po liepa“, kurį remia Lietuvos kultūros taryba bei Birštono savivaldybė renginį. Džiaugiamės, kad mažylius auginančios šeimos aktyvios ir gausiai susirinko į edukaciją „Mano pirmosios emocijos“, kurią vedė dailininkė, iliustratorė, žurnalo mažyliams „Kutis“ redaktorė Jurgita Juškaitė-Jakaitienė. Juk pirmosios emocijos yra pagrindas, padedantis pažinti ir atskirti augant didėjantį emocijų spektrą. Gebėjimas sąmoningai suvokti kitų emocijas, įvardinti savas – labai svarbus sklandžios komunikacijos su savimi ir aplinka faktorius. Emocijų pažinimas svarbus ir tuo, kad išmokę įsivardinti, ką jaučiame, galime mokytis kontroliuoti emocijų raišką.

Anksčiausiai atėjusias šeimas džiugino ant grindinio išpiešti veidukai, kuriuos vaikai galėjo spalvinti kreidelėmis. Prasidėjus renginiui ir išdalinus paruoštą medžiagą, J. Juškaitė-Jakaitienė žaismingai papasakojo mažiesiems apie emocijas, pakvietė jas atpažinti ir klijuoti emocijų lipdukus į jiems skirtas vietas. Ypač spalvingas susitikimas buvo kupinas švelnių balselių šnabždesio, juoko, nuoširdžių šypsenų, mažų pirštukų čežėjimo klijuojant lipdukus ir jaukaus šurmulio diskutuojant su mamomis ir močiutėmis, kurią emociją veidukui priskirti.

Vasara dar tik įsibėgėja. Liepos mėnesį laukia dar du susitikimai: liepos 20 d., antradienį, 17.30 val. užburs „Vėjų teatro“ teatralizuotas koncertas  „Apie žuvis, ausis ir mamą“ pagal M. Marcinkevičiaus knygą „Maži eilėraščiai mažiems“, o liepos 29 d., ketvirtadienį, 17.30 val. pasakišką nuotaiką skleis aktorė, „Šilkaus pupa“ įkūrėja Kristina Savickytė-Damanskienė kūrybinėse dirbtuvėse „Pasaka su uodega“.