Įvykę renginiai

Įvykę renginiai

Projektas „Kūrybiniai susitikimai po liepa“ prasidėjo!

2021 06 02

Birželio pirmąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, startavo Birštono viešosios bibliotekos projektas šeimai „Kūrybiniai susitikimai po liepa“. Pirmasis renginys vyko pas projekto partnerius – Nemajūnų dienos centre. Nuostabioje, liepų apglėbtoje erdvėje, vaikus subūrėme edukacijai „Kviečiu vasarą“, kurią vedė edukologė, mokslų daktarė Jolanta Kanapickaitė. Pristatydama viešnią, Birštono viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė Ledina Tamošiūnienė vaikams trumpai papasakojo ir apie Tarptautinės vaikų dienos prasmę beigi pastebėjo, kad ši diena – tai priminimas vaikams, kad suaugusieji juos labai myli ir nori, kad šie drąsiai svajotų ir siektų savo svajonių. O raktas į svajonių įgyvendinimą – žinios, todėl mokytis yra taip svarbu.
Dr. Jolantos Kanapickaitės metodiškai ir žaismingai vedamoje edukacijoje vaikai sužinojo, kaip atskirti zylės patinėlį nuo patelės, klausėsi lietuvių liaudies padavimų, eilėraščių apie paukščius ir patys, pagal specialią metodiką kūrė tekstus. Labiausiai vaikus nustebino faktas, kad pagal mokslininkų išvadas, paukščiai yra panašūs į dinozaurus ir išliko tik dėl savo gebėjimo skraidyti. Susitikimo pabaigoje, naudodamiesi išdalintais trafaretais, vaikai gamino paukščius, kurie jiems primins apie buvusį susitikimą.
Projektas „Kūrybiniai susitikimai po liepa“ dar tik prasideda. Kviečiame šeimas dalyvauti kituose edukaciniuose renginiuose, nes tik plėsdami savo akiratį, išbandydami įvairias veiklas, bendraudami su sėkmingais ir išmintingais suaugusiais, galės anksti atrasti save ir turės žinių siekti savo svajonių.
Birželio mėnesį laukia dar du projekto renginiai:
Birželio 12 d. 17.00 val. susitikime su dr. Austėja Landsbergiene ir jos knygos „Vasara: inovatyvi programa XX a. tėvams ir pedagogams. Kad vaikai augtų laisvi ir kūrybingi!“ pristatyme;
Birželio 21 d. 17.30 val. edukacijoje „Kaip pelėdžiukas iš namų pabėgo“ su menininke Agne Kananaitiene, skirtame 3-5 m. vaikams.
 
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, LR Kultūros ministerija, remia – Birštono savivaldybė.