Įvykę renginiai

Įvykę renginiai

Rūpinamės interneto saugumu

2023 02 14

Vasario 7-ąją jau 20-ą kartą Saugesnio interneto dieną minėjo daugiau nei 150 šalių. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. 

Saugesnio interneto savaitės metu viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose vyko įvairios šviečiamosios veiklos. Be informacinių technologijų, interneto jau neįsivaizduojame savo gyvenimo, ateityje jo reikšmė dar labiau išaugs, todėl ypač svarbu ugdyti vaikus, būsimus interneto kūrėjus ir naudotojus.

Nemajūnų padalinyje svečiavosi Birštono policijos komisariato bendruomenės pareigūne Milda Mardosienė. Ji pasidalino patarimais, kaip internete išvengti sukčių pinklių, priminė, kur kreiptis, nuo jų nukentėjus. Mažieji internautai suklusę dalyvavo interaktyvioje veikloje „Nuotraukų skelbimas internete“, diskutavo, kokias nuotraukas galima skelbti viešai, kokių – ne.

Birštono gimnazijos antrokai Vaikų ir jaunimo aptarnavimo erdvėje išgirdo daug naudingų bibliotekininkės patarimų, noriai žaidė komandinį žaidimą „Ar esi saugus internete?“

VIPT kompiuterių naudotojai žinias tikrinosi testais, besinaudojantieji elektroninėmis paslaugomis dalyvavo praktiniuose mokymuose. „El. paslaugos. Asmeninės paskyros sukūrimas ir saugumas“.

„Saugesnio interneto savaitė 2023“ Ir suaugusiems, ir mažiesiems bibliotekos lankytojams dar kartą priminė, kad Interneto saugumas – visų rūpestis, ir kad už virtualią erdvę esame atsakingi visi.