Įvykę renginiai

Įvykę renginiai

„Saugesnio interneto savaitė 2022“

2022 02 13

Tęsiantis Covid-19 pandemijai vis didesnė gyvenimo ir veiklos dalis keliasi į virtualia erdvę, todėl ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems yra svarbu laikytis saugaus ir kultūringo elgesio internete taisyklių.

Tradicinė „Saugesnio interneto savaitė 2022“ Birštono viešojoje bibliotekoje pradėta virtualiu susitikimu su Birštono policijos komisariato bendruomenės pareigūne Milda Mardosiene tema „Elektroninės patyčios ir jų prevencija“. Ji pristatė vyraujančius sukčiavimo būdus, patarė, kaip elgtis atsidūrus apgavikų akiratyje, kur kreiptis internetinių patyčių, smurto atvejais Plačiau apie susitikimą: Linkėjo likti saugiems bendraujant, perkant, mezgant pažintis interneteSusitikimo vaizdo įrašas: Facebook socialiame tinkle.

Vasario 8–11 dienomis  mažieji lankytojai buvo kviečiami į kūrybines dirbtuvėles „Nuspalvink Draugiško interneto meškiuką“. Ta i– tarsi  padėka meškiukui už jo naudingus patarimus. Nemajūnų padalinyje vyko  pokalbis su vaikais „Pavojai internete“. Mažieji aktyviai dalyvavo diskusijoje, noriai dalijosi savo žiniomis apie tai, kad savo asmeninių duomenų negalima atskleisti nepažįstamiems asmenims, pajutus grėsmę,  būtina  pasakyti tėvams. 

Visą savaitę viešosios bibliotekos ir padalinių lankytojai, VIPT kompiuterių naudotojai, elgesio internete žinias buvo kviečiami pasitikrinti testais. Saugesnio interneto savaitės dalyviams siūlėme pasinaudoti projekto „Prisijungusi Lietuva“ gerąja patirtimi, mokytis dsavarankiškai, nepamiršti Lietuvos saugesnio interneto centro naudingų patarimų

Saugesnio interneto savaitė suteikė ne vieną progą  prisiminti, jog tai, ar virtualioje erdvėje jausimės saugūs, priklauso nuo mūsų visų. Kurkime internetą – draugišką ir kultūringą!