Įvykę renginiai

Įvykę renginiai

„Saugesnio interneto savaitė 2023“ Nemajūnuose

2023 02 08

Vasario 7 dieną Birštono viešosios bibliotekos Nemajūnų padalinyje vyko Saugesnio interneto savaitės renginys. Mus aplankė Birštono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Milda Mardosienė.

Renginio metu viešnia papasakojo vaikams apie tykančius pavojus interneto erdvėje. Išvardijo, kokie sunkumai ir grėsmės kyla bendraujant internetu, suteikė vertingų patarimų, kaip tai įveikti. Paragino apie iškilusias problemas pranešti savo artimiesiems, skambinti ar parašyti „Vaikų linijai“. Dalyvius sudomino informatyvūs filmukai apie nuotraukų viešinimą internete, apie pasekmes įkėlus ne savo nuotraukas arba nuotraukas, kompromituojančias kitus asmenis.

Po pamokėlės su vaikais karštai diskutavome, kokios fotografijos tinkamos viešinti, kokios netinkamos. Interaktyvios veiklos „Nuotraukų skelbimas internete“ metu įgytas žinias taikėme praktikoje. Paruošėme dviejų tipų fotografijas – tinkamas skelbti ir ne. Jas surūšiavome ir susegėme ant dviejų skirtingų juostelių. Šis modernus stendas visą šią savaitę primins taisykles ir įtvirtins žinias.

Apibendrinant informaciją dar kartą buvo pabrėžta, jog nuotraukas internete reikia skelbti labai atsargiai – geriausia atsiklausus tėvų. Vengti pokalbių su nepažįstamais asmenimis, nepalaikyti su jais ryšio, nesityčioti iš kitų asmenų ir elgtis draugiškai internetinėje erdvėje. Susidūrus su patyčiomis ar kitokiais asmens orumą pažeidžiančiais veiksniais, būtina apie tai informuoti savo tėvus.