Įvykę renginiai

Įvykę renginiai

Siekti savo svajonės niekada nevėlu. Pokalbis su psichoterapeute Aurima Diliene

2021 04 09

Balandžio 8 d. bibliotekos draugus kvietėme į nuotolinę transliaciją įkvėpti pozityvo. Kalbėjome apie tai, ką kiekvienas turime, kartais net slepiame. Apie svajones ir tai, kad jų įgyvendinimui amžiaus cenzas negalioja. Mūsų įkvėpėja tapo psichoterapeutė, gydytoja, porų konsultantė, trijų knygų autorė ir septynių vaikų mama Aurima Diliene. Ji visuomet buvo labai veikli, mėgo keliauti, tačiau būdama 45 m. amžiaus ir turėdama 5 mažus vaikus, su visa šeima išsikraustė gyventi į Prancūziją. Na, o apie visus patirtus nuotykius įgyvendinant svajonę, parašė labai šviesią, tyrai džiaugsmingą, įkvepiančią knygą „Laiškai iš Bordo“. Ji gimė iš asmeninių laiškų draugei, kuriai rašyta nuo pirmųjų emigracijos dienų. Tiesa, ji parašyta kartu su kita knyga – „Šeima – komandinis žaidimas“, o vėliau išleista ir „Privati praktika. Psichoterapeutės užrašai“, kuri, anot autorės, yra tarsi knygos „Laiškai iš Bordo“ tęsinys.
Pokalbis prasidėjo nuo pačios pradžios – nuo to, kaip svajonės gimsta ir kokias baimes atsineša su savimi. Dažnai būtent baimė trukdo įgyvendinti svajones, todėl buvo labai įdomu sužinoti, kokių baimių turėjo Aurima Dilienė prieš pasiryždama išsikraustyti gyventi į Prancūziją, kiek jos buvo pagrįstos vertinant dabar, po šešerių metų. Atsakydama į klausimą autorė prisipažino, kad labai bijojo, tačiau baimės energiją pavertė į veiksmo ir tai tapo varikliu įgyvendinti, ką suplanavus. Palietėme ir kitą labai dažną svajonių įgyvendinimo trukdį – neigiamas aplinkinių nuostatas. Todėl pašnekovė pasidalino, kaip reaguoti, kai tau norisi išskleisti sparnus ir skrieti į svajonę, o už nugaros stovi tau brangūs žmonės ir peša plunksnas.
Sakoma, kad jei turi svajonę, bėk link jos. Negali? Tai eik. Negali eiti? Šliaužk. Nesiseka? Atsigulk svajonės kryptimi ir gulėk. Bet ar tikrai visas svajones reikia įgyvendinti ir kas svajonė yra apskritai? Gal mums tik patinka turėti svajonę, todėl jos neįgyvendiname, o ją įgyvendinę jausimės nebeturį, kas džiugina? O gal svajonė nėra tavo, gal primesta iš aplinkos? Bet koks skirtumas, jei ji tau tinka? Ar tai tikrai svajonė, o gal kaprizas?  Svajonių anatomija – nepaparasta, kaip ir žmonės, kurie jas įgyvendina, todėl matuokitės svajones, siekite jų, o jei kyla abejonių ir trūksta įkvėpimo, kviečiame apsilankyti Birštono viešosios bibliotekos socialiniame tinkle Facebook, kuriame galite į paiešką įvesti žodžius Aurima Dilienė ir vaizdo įrašas bus rastas automatiškai. Taipogi galite pasinaudoti nuoroda: https://www.facebook.com/watch/live/?v=266243598544677&ref=watch_permalink