Įvykę renginiai

Įvykę renginiai

Skaitmeninės savaitės 2022

2022 04 14

Visoje Europoje organizuojama kasmetinė skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija „Skaitmeninė savaitė“ (angl. ALL DIGITAL Week), kurios koordinatorius Lietuvoje yra asociacija „Langas į ateitį“, siekia paskatinti ES šalių piliečius nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius, atrasti technologijas, jų kuriamą naudą, pasinaudoti skaitmeninėmis galimybėmis savo kasdienėje bei profesinėje veikloje.

2022 metų akcija truks penkias savaites, todėl tapo „Skaitmeninėmis savaitėmis 2022“. Renginiai vyks kovo 14 – balandžio 14 d. 

Informuotumo didinimo akcija „Skaitmeninės savaitės 2022“ siekiama parodyti, kad visiems Europos piliečiams reikia suteikti skaitmeninių priemonių ir įgūdžių, reikalingų jiems studijuojant, dirbant ir siekiant socialinės įtraukties. Dėl šios priežasties 2022 m. akcijos šūkis ragina visus europiečius: „Tobulinkite savo skaitmeninius įgūdžius!“.

Per 5 akcijos savaites daugiausia dėmesio bus skiriama šioms pagrindinėms temoms, kuriomis bus organizuojami renginiai tiek anglų, tiek lietuvių kalbomis:

  • skaitmeninių įgūdžių tobulinimas ir skaitmeninės įtraukties bei prieinamumo skatinimas;
  • skaitmeninio raštingumo skatinimas ir kova su dezinformacija;
  • skatinimas taikyti Europos skaitmeninių gebėjimų sistemą (DigComp);
  • kibernetinio saugumo ir saugesnio interneto užtikrinimas;
  • visuomenės STEM įgūdžių gerinimas ir mergaičių bei moterų skatinimas rinktis STEM studijas ir siekti karjeros.
Kovo 14 d. 15 val. „All Digital week 2022“ atidarymo renginys Briuselyje:

Renginiai Birštono viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose

Kovo 14–18 d. Skaitmeninio raštingumo įgūdžius siūlome pasitikrinti testais: „Skaitmeninių žinių testas“, „Ar gerai išmanote e. valdžios paslaugas“, „Kritinio mąstymo testas“, „Ar esate atsparus sukčių pasiūlymams?

Jei trūksta žinių, kviečiame mokytis:
Stiprinkime skaitmeninio raštingumo įgūdžius.

Kovo 25 d. 13.30 val. Informacijos pateikimas publikavimui internete (Nuotoliniai mokymai).
Teksto parengimas. Dokumentų ir nuotraukų pavadinimai, formatai, dydžiai.

Kovo 29 d. 11 val. www.ibiblioteka.lt portalo paslaugos.
Registracija portale, leidinių užsakymas, rezervavimas, grąžinimo termino pratęsimas. „Klausk bibliotekininko“ paslauga.

Kovo 30 d. 17 val. Prenumeruojamos duomenų bazės.
Prisijungimas prie bazių, informacijos paieška, atranka, išsaugojimas.

Balandžio 1 d. 16 val. Elektroninės paslaugos.
El. valdžios vartai, e.sveikata, el. bankininkystė, „Sodros“, VMI paslaugos internetu.

Balandžio 6 d. 14 val. 3D pamoka.
Spausdintuvų naudojimo galimybės, projektavimo ir 3D modelių kūrimo programų pritaikymas. Skirtuko-banginuko spausdinimas.

Balandžio 7 d. 13.30 val. „Kūrybinio paketo“ pristatymas.
Galimybės ir pritaikymas.

Transliacijos internetu (prisijungti)

Transliacijas  kviečiame stebėti viešoje bibliotekoje, II aukšte, bei Birštono vienkiemio, Nemajūnų ir Siponių padaliniuose.

Kovo 22 d. 11 val. Kibernetinio saugumo iššūkiai ir grėsmės.
Seminaro metu bus nagrinėjamos pagrindinės kibernetinės grėsmės, atskleidžiami sukčių ir kibernetinių nusikaltėlių dažniausiai naudojami būdai, analizuojama, kodėl žmonės yra linkę užkibti ant sukčių kabliuko. Seminaras skirtas interneto naudotojams, kurie domisi kibernetiniu saugumu ir sukčių naudojamais metodais. Transliacijos partnerė – Nacionalinė skaitmeninė koalicija Lietuvoje, pranešėja – Renata Danielienė.

Kovo 23 d. 11 valPažinti sukčių – įgūdis: mokomės saugaus elgesio internete.
Retas iš mūsų ničnieko nėra girdėjęs apie bjaurius finansinių sukčių darbelius bei jų keliamas grėsmes. Nepaisant to, kasmet Lietuvoje nuo tokių apgavysčių nukenčia šimtai gyventojų. Transliacijos metu kompetentingi finansinių nusikaltimų prevencijos ekspertai patars, kaip stiprinti savo budrumą, ką privalome žinoti apie finansus ir internetą, kad neužkibtume ant sukčių kabliuko, galiausiai – kaip elgtis, atsidūrus įtarimus keliančioje situacijoje. Transliacijos partnerė – Lietuvos bankų asociacija.

Kovo 24 d. 11 valKodėl elektroniniai sukčiai laimi? Socialinė inžinerija – veiksmingas įrankis nusikaltėlių rankose.

Kovo 31 d. 15 val. Ką studijuoti, kad dirbtum įdomų ir kūrybingą darbą?
Technologijoms keičiant darbo rinkos poreikius, ypač išaugo suvokimas, kad mokinių pasiekimai STEAM srityje ir jų patrauklumas yra žmonijos galių ir ekonomikos augimo atspindys. Šis laikmetis ypač palankus mergaitėms ir merginoms, kurios dar mokykloje nusprendė atrasti kelią STEAM srityje ir palengvinti ateities studijų pasirinkimą.  Seminaro metu pasidalinsime merginų, turinčių ilgametę patirtį  technologijų sektoriuje patarimais į ką reikėtų atkreipti dėmesį, norint ne tik sėkmingai studijuoti STEAM, bet ir dirbti kūrybingą bei įdomų darbą šioje srityje. Peržvelgsime naujausias neformalaus švietimo Europoje tendencijas, profiliavimo įrankius efektyvesniam profesijos STEAM srityje pasirinkimui. Transliacijos partneris– Baltijos edukacinių technologijų institutas.

Balandžio 5 d. 11 val. 1) Tiesos artilerija. Kaip nepaklysti skaitmeninėje erdvėje.2) Virtualios emocinės sveikatos pagalbos būdai. Skirta bibliotekų darbuotojams. Transliacijos partnerė – Idea Prima.

Balandžio 8 d. 11 val. Darbo nuotoliniu būdu iš namų principai ir apsaugos priemonės. Transliacijos partnerė – ATEA.

Balandžio 13 d. 11 val. Pilietinis pasipriešinimas ir kritinio mąstymo pamokos: dezinformacijos atvejai.  Transliacijos partnerė – Krašto apsaugos ministerija.
https://www.youtube.com/watch?v=T-T33YCsUlI

Balandžio 14 d. 15 val. –„All Digital week 2022“ uždarymo renginys iš Briuselio:  
https://www.alldigitalweek.eu/international-events-of-all-digital-weeks-2022/

Apie Skaitmenines savaites 2022 plačiau – www.epilietis.eu svetainėje.