Įvykę renginiai

Įvykę renginiai

Skaitymo iššūkio finale – rekordai ir dovanos

2020 09 10

Jeigu visi Skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ dalyviai susikibtų rankomis, susidarytų net keliasdešimties kilometrų grandinė! Labai simboliška, nes šių metų šūkis – „Skaitymas mus jungia!“. Jau penktą kartą vykusios smagios skaitymo skatinimo varžytuvės ir vėl pranoko organizatorių lūkesčius.

Skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“ dalyvavo rekordiškai daug skaitytojų – daugiau kaip 20 000 žmonių, o visas penkias organizatorių sugalvotas užduotis įveikė 13 934 skaitytojų (2019 metų rezultatai: 16 390 dalyvių ir 10 339 įveikusiųjų iššūkį). Iš viso per tris mėnesius jie perskaitė daugiau kaip 93 000 knygų!

Skaitymo iššūkyje užsiregistravo 67 Birštono viešosios bibliotekos skaitytojai (2019 metais – 40), įveikė -  48. Perskaityta 306 knygos.

Norintys įveikti vasaros Skaitymo iššūkį turėjo atlikti 5 užduotis: perskaityti knygą, kurios autorius yra iš Šiaurės šalių; perskaityti knygą, kurios pavadinime yra skaičius; perskaityti knygą apie gamtą; perskaityti knygą apie draugystę ir perskaityti eiliuotą knygą. Daugiausiai perskaityta knygų apie draugystę, bene sunkiausiai dalyviams sekėsi rinktis ir skaityti eiliuotas knygas.

Populiariausios Skaitymo iššūkyje ─ vaikų literatūros klasika tapusios knygos ir suaugusiųjų literatūra. Jaunieji Skaitymo iššūkio dalyviai vienu metu nušovė du zuikius – atlikdami skaitymo užduotis noriai skaitė ir knygas, esančias mokiniams rekomenduojamuose sąrašuose. Taigi populiariausiomis knygomis tapo Selemono Paltanavičiaus „Gamtos metų ratas“, Ericho Maria os Remarko „Trys draugai“, Astridos Lindgren „Pepė Ilgakojinė“, Viljamo Šekspyro „Romeo ir Džiuljeta“. Geriausiai įvertinta Sonyos Hartnett  „Sidabrinis asiliukas“, Patricia’os Forde „Žodžių sąrašas“, Jono Hassen Khemiri „Viskas, ko neprisimenu“, Viljamo Šekspyro „Vasarvidžio nakties sapnas“.

Sėkmingai įveikusieji Skaitymo iššūkį dalyvavo loterijoje, kurioje galėjo laimėjo 3 pagrindinius prizus: planšetinį kompiuterį, sėdmaišį, momentinį fotoaparatą. Taip pat bus išdalinta daugiau kaip pusšimtis knygų; aktyviausiems skaitytojams jas dovanos Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje ir leidykla „Baltos lankos“. Laimėtojų sąrašas jau paskelbtas mūsų internetinėje svetainėje www.vasarasuknyga.lt (kad vestų į linką https://vasarasuknyga.lt/2020/09/03/skelbiame-laimetoju-sarasa/)! Kiekvienas Skaitymo iššūkį įveikęs dalyvis dovanų gaus knygų skirtuką su vaistažolių sėklomis, iš kurių galės išauginti vaistinių melisų, čiobrelių ar ramunėlių derlių.

Organizatorių komanda dėkoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijai, Šiaurės ministrų tarybos biurui, LRT, leidyklai „Baltos lankos“ ir parteriams – IBBY Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos skyriui.

„Vasara su knyga“ – tai Lietuvos apskričių ir savivaldybių viešųjų bibliotekų organizuojama skaitymo skatinimo programa pagal Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymą „Dėl skaitymo skatinimo 2019–2024 metų programos ir skaitymo skatinimo programos 2019–2021 metų veiksmų plano patvirtinimo“. Skaitymo iššūkis yra viena iš „Vasara su knyga“ iniciatyvos dalių.

Ačiū visiems prisidėjusiems ir palaikiusiems vasaros Skaitymo iššūkį!

Šiltus linkėjimus siunčia „Vasara su knyga“ komanda