Įvykę renginiai

Įvykę renginiai

Susitikimas su Neringa Lašiene

2023 05 16

Metaforinės asociatyvinės kortelės (MAK) yra nedidelio formato paveikslėliai, kuriuose gali būti pavaizduota žmonės, įvairūs objektai, realūs ir fantastiniai gyvūnai ar peizažai, ar tiesiog abstrakcijos. Šios kortelės kartais vadinamos terapinėmis, projekcinėmis, psichologinėmis kortomis.

Metaforinės, asociatyvinės, psichologinės… Šių žodžių pirmosios raidės sudaro žodį MAP. Angliškai žodis MAP reiškia „žemėlapis“. Paveikslėliai, kuriuos kartu sukūrė psichologai ir dailininkai – tarsi žemėlapio po vidinę žmogaus erdvę dalys, tiltas į pasąmonėje slypinčius fantazijos ir kūrybiškumo, savęs (at)pažinimo lobius. Metafora yra kaip raktas, atrakinantis stebuklingas dureles į savęs pažinimą.

Pirmuosius asociatyvinių metaforinių paveikslėlių rinkinius prieš beveik pusšimtį metų Kanadoje sukūrė dailininkas Ely Ramanas ir geštalto psichologas Jeffrey‘s Schlichteris. Vokietis psichoterapeutas Moritzas Egetmeyeris įžvelgė šio naujo žanro potencialą ir įkūrė kortelių leidyklą OH Verlagir OH Institutą (OH CARDS INSTITUTE).

Paveikslėlių, kuriuos kūrė psichologai ir dailininkai, rinkiniai (OH-cards) yra veiksminga meno terapijos priemonė, aktyvinanti žmonių kūrybiškumą,vaizduotę, padedanti geriau pažinti save ir kitus.

Renginyje bus pristatyta šios praktikos kilmė, paaiškinti veikimo principai. Vakarą ves NERINGA LAŠIENĖ – MAK praktikė, pasakotoja ir klausytoja, Lietuvos biblioterapijos ir Rytų Europos egzistencinės terapijos asociacijų narė. Metaforinių asociatyvinių kortelių subtilybių ji mokėsi pas OH kortelių sumanytoją ir leidėją, OH Cards Institute įkūrėją, psichoterapeutą Moritz’ą Egetmeyer’į, taip pat lietuvių, rusų, baltarusių, ukrainiečių, prancūzų, žydų specialistus. Neringa jau aštuonerius metus savo įkurtoje „Pašnekesių ateljė“ veda grupinius ir individualius užsiėmimus-dėliones, lydinčias žmones per stebuklingą ir įtraukiantį metaforinių asociatyvinių kortelių pasaulį, atverianti duris į savęs pažinimą, padedantį rasti atsakymus į rūpimus klausimus ar kamuojančių problemų sprendimus.