Įvykę renginiai

Įvykę renginiai

Susitikimas su rašytoju Mariumi Marcinkevičiumi ir dailininke Lina Itagaki

2023 08 29

Rugpjūčio 29 d. (antradienį) 18 val. maloniai kviečiame į susitikimą su vienu populiariausių vaikų literatūros rašytoju Mariumi Marcinkevičiumi, poetu, gydytoju, keliautoju, ir Lina Itagaki, dailininke, knygų iliustruotoja, komiksų kūrėja, kurie pristatys knygas „Betė ir skraidanti gimtadienio dovana“, „Superbobutės“ ir praves kūrybines dirbtuves. Tai tęstinis projekto vaikams ir jų šeimoms „Kūrybiniai susitikimai po liepa“, finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos ir Birštono savivaldybės, renginys.

Knygų pristatymo metu sužinosime, kodėl ir kokia dovana atskrido pas Betę, kaip reikia ryžtingai siekti savo planų, atsakingai elgtis su gyvūnais, pasigėrėsime iliustracijomis, sukursime širdžiai mielą darbelį. Susitiksime Roku, kuris išsiaiškino savo senelės, SUPERBOBUTĖS, paslaptį ir su savo bobute sudarė nepakartojamą komandą. Berniukas leidosi į nenuspėjamą nuotykį, kurio subtilybės bus atskleistos pristatymo metu. Knygos linksmos, žaismingos, kupinos humoro ir netikėtumų.

M. Marcinkevičius ir Lina Itagaki mėgsta humorą ir tikras istorijas, skaito labai daug knygų. Marius vaikystėje skaitydavo naktimis, ryte trūkdavo miego ir tingėdavo keltis į mokyklą. Lina vaikystėje svajojo tapti indėne arba archeologe, bet jaunystėje studijavo anglų kalbą, mokėsi japonų kalbos, šešerius metus gyveno Japonijoje, kur prisižiūrėjo visokių knygų, net ir tokių, kurias galima imti į vonią, nes jos nesušlampa. Grįžusi į Lietuvą susidomėjo piešimu, įstojo į Vilniaus dailės akademiją Grafikos katedrą. Dėstytojai duodavo pastabas, kad jos darbai pernelyg iliustratyvūs. Lina nusprendė kurti iliustracijas. Taip gimė komiksas „Grybo auksas“, knyga „Sibiro haiku“ ir daug kitų. 

M. Marcinkevičiaus eiles kūrė savo klasės draugams. Kai dukra buvo dešimties metu, su ja kartu sueiliavo pirmąjį eilėraštį. Vėliau vaikų paprašydavo sugalvoti herojų ir Marius pasakodavo jo istoriją. Rašytojas, medikas juokauja, kad pradžioje gydytojai rašo ligos istorijas, o vėliau istorijas. Marius kuria ir pasakas, paveikslėlių knygas. Mėgsta svajoti valtelėje, vidury ežero, kai vienoj pusėj saulė leidžiasi, o kitoje kyla mėnulis. Sėdi tarp dangaus ir žemės, tarp saulės ir mėnulio ir galvoja pasakas, eilėraščius, kurie ritmingi, žodis traukia žodį ir todėl labai skambūs.  

Lina ir Marius apdovanoti ne viena literatūrine premija, jų knygos mėgstamos vaikų, bet jas įdomu skaityti ir suaugusiems. Kviečiame maloniai ir jaukiai pasibūti knygų „Betė ir skraidanti gimtadienio dovana“, „Superbobutės“ pristatyme ir kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose bus daug vietos Jūsų fantazijai ir išmonei, daug juoko ir žaismo.

Projekto partneriai: Birštono gimnazija, Nemajūnų dienos centras, Birštono vienkiemio bendruomenė, UAB „Gyvenimas“, VšĮ „Krašto vitrina“.