Įvykę renginiai

Įvykę renginiai

Velykinė popietė Siponių padalinyje

2022 04 13

Balandžio 13 d. Birštono viešosios bibliotekos Siponių padalinyje vyko popietė–viktorina „Ar viską žinai apie Velykas?“. Popietės pradžioje prisiminėme žinomas ir galbūt jau primirštas Velykų tradicijas. Visą savaitę, nuo pat Verbų sekmadienio, būdavo ruošiamasi Velykų šventei. Didįjį ketvirtadienį puošiamas trobos vidus, į namus atnešama žalumos. Palubėje buvo kabinami šiaudiniai sodai, namuose sukuriama šventinė darnos, grožio ir tvarkos erdvė.

Didysis šeštadienis – ugnies ir vandens šventinimo bažnyčioje diena. Būtinai reikėjo parsinešti šventos ugnelės, nes tada derės laukai ir sodai, augs gyvuliai, o patys žmonės bus sveiki ir laimingi visus metus.

Neatsiejamas Velykų simbolis  – margutis. Kiaušiniui per Velykas suteikiama simbolinė reikšmė: pažadinti žemę iš įšalo, kad atgimtų ir sužaliuotų  gamta. Kad kiaušiniai turėtų kuo didesnę maginę reikšmę, jie buvo dažomi. Margučiai naudojami burtams, orams spėti.

Susirinkę lankytojai turėjo progą pasigilinti savo turimas žinias apie Velykas, dalyvaudami viktorinoje. Gerai sekėsi atsakinėti į viktorinos klausimus. Daug atsakyta, daug ir naujo sužinota.

Žmonės džiaugėsi, kad po ilgesnės pertraukos, vėl galėjo susitikti, pabendrauti, pasidalinti savo prisiminimais apie artėjančią gražiausią pavasario šventę – Velykas.