Įvykę renginiai

Įvykę renginiai

Viešų paskaitų-susitikimų ciklas „Išdrįsk žinoti – medijų raštingumo galia“

2022 03 09

Atsižvelgdami į šių dienų aktualijas, kviečiame į viešų paskaitų-susitikimų ciklą visuomenės atsparumo temomis „Išdrįsk žinoti – medijų raštingumo galia“. Įvairiomis temomis apie dezinformaciją, informacinę higieną, konspiracijos teorijas ir medijų raštingumą paskaitas skaitys prof. Lauras Bielinis, lekt. Algis Davidavičius, prof. dr. Auksė Balčytienė, prof. dr. Kristina Juraitė ir kiti akademinio pasaulio atstovai.

Pirmąją paskaitą-diskusiją „Aš politika nesidomiu, bet...“ kovo 9 d. 15 val. ves VDU docentas, žurnalistas, Kovo 11-osios akto signataras Rimvydas Valatka.

Tiesioginę paskaitos transliaciją siūlome stebėti Kauno apskrities viešosios bibliotekos Youtube kanale.

Organizatoriai: Kauno apskrities viešoji biblioteka, Vytauto Didžiojo universiteto Viešosios komunikacijos katedra, UNESCO-UNITWIN Medijų ir informacinio raštingumo tyrimų centras, iniciatyvos – DIGIRES ir IREX.

DIGIRES (digires.lt) – ‘Baltijos skaitmeninio atsparumo tyrimų’ asociacija, vienijanti akademinius, kitus institucinius (švietimo, kultūros) ir ne tik, žiniasklaidos ir nevyriausybinių organizacijų partnerius skaitmeniniam atsparumui didinti ir veikloms, skirtoms dezinformacijai užkardyti.

IREX – Švietimo ir mokslo plėtros organizacija vykdo Medijų raštingumo Baltijos šalyse programą, kurioje dalyvauja VDU kartu su kitais universitetais Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Programos tikslas – ugdyti ir skleisti kritinio mąstymo, informacijos naudojimo ir atsparumo dezinformacijai įgūdžius.