Knyga

Belaukiant, kol pakils vanduo

2021 01 08

Condé, Maryse (1937–)
Belaukiant, kol pakils vanduo : [romanas] / Maryse Condé ; iš prancūzų kalbos vertė Akvilė Melkūnaitė. - Vilnius : Alma littera, 2019 (Vilnius : Petro ofsetas). - 254, [2] p. ; 22 cm. - Orig. antr.: En attendant la montée des eaux. - Tiražas 2000 egz.. - ISBN 978-609-01-3959-2 (įr.)

Saugojimo vieta:  AB 2

Maryse Condé romano „Belaukiant, kol pakils vanduo“ herojus vaikystę praleido Afrikoje, Malyje. Babakaras buvo maliečio tėvo ir gvadelupietės motinos vaikas. Jis leido nerūpestingas dienas po saugiu savo motinos, juodaodės mėlynakės (vietinės moterys ją vadino ragana) globėjišku sparnu. Kartais globėjiškumas virsdavo savininkiškumu, bet Babakaras nepaprastai mylėjo savo mamą, kurią greitai galės matyti tik sapnuose. Tragiškiems įvykiams pasibeldus į duris, herojui tenka išvykti iš žemės, kurią jaučia visa širdimi.

Romane „Belaukiant, kol pakils vanduo“ motinystės grandis, lyg nematoma gija mistiškai susieja vaiką su ta, kuri jį išnešiojo. Tad visiškai logiška, kad Maryse Condé savo herojui davė akušerio specialybę. Romano siužetas prasideda Gvadelupėje. Gydytojas Babakaras liūdi dėl nėščios jaunos pabėgėlės iš Haičio, kuri mirė gimdydama. Naujagimei Anais pavyko išgyventi. Trapus sutvėrimas absoliučiai pavergė Babakarą ir jis nusprendžią Anais įsidukrinti.