Naujienos

Birštono viešoji biblioteka dalyvaus kuriant „Draugotekos“ draugų ratą

2023 03 10

Biblioteka dalyvauja Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės, Kauno apskrities, Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešųjų bibliotekų, kūrybinės studijos BLACK BOOK (Norvegija) projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“, finansuojamo 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų priemonės „Kultūros prieinamumo plėtojimas ir kultūrinio švietimo stiprinimas“ lėšomis, veiklose.

Vasario 27 d. bibliotekoje vyks projekto atidarymo renginys.

Nuo kovo 1 d. Birštono vienkiemio padalinyje pradedamos teikti knygomato paslaugos – skaitytojai galės jiems patogiu laiku atsiimti užsisakytas knygas.

Kovo mėn. bus organizuojamos projekto edukacijos kartu su Birštono gimnazijos mokytojais ir mokiniais.

Įgyvendinant projektą „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ sukurta skaitymo skatinimo programėlė 10–15 metų vaikams ir paaugliams „Draugoteka“. Nemokama mobilioji programėlė skatins skaityti, padės geriau suprasti save, užmegzti kokybiškus bendravimo, socialinius ryšius – išmokys susirasti tikrų draugų. Ji pritaikyta „Android“ ir iOS operacinių sistemų mobiliesiems įrenginiams.

Projektas „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ siekia skatinti skaitymą, kuris ugdytų moksleivių įprotį skaityti, gilinti žinias, skaitymas padėtų kurti pozityvius santykius su aplinka, spręsti problemas, išlaisvintų kūrybinę saviraišką.

Biblioteka, dalyvaudama projekte, suinteresuota plėsti skaitytojų ratą, burti draugus, lankytojus, kviesti kitaip skaityti, kad tarp knygos skaitytojų atsirastų bendrystė, o skaitymas ne tik šviestų, bet ir suteiktų puikių emocinių išgyvenimų.

Daugiau informacijos apie projektą skelbiama Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos internetinėje svetainėje: čia apie „Draugoteką“:  čia