Naujienos

Edukacinis užsiėmimas „Parašyk draugui popierinį laišką“

2024 05 10

Nemajūnų padalinyje Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti vyko edukacija, kurioje vaikai buvo pakviesti pasidalinti žiniomis apie ranka rašytų laiškų istoriją, papasakoti savo patirtis – kada paskutinį kartą rašė laišką ant popieriaus, o ne elektoriniu paštu? Ar rašė plunksna ir tušu?

Knygnešiai platino ne tik lietuviškus spaudinius, bet ir popierinę, ranka rašytą korespondenciją. Laiškai buvo viena pirmųjų komunikacijos priemonių, o pirmieji paštininkai – raiteliai ir pašto balandžiai.  Šiuolaikiniame pasaulyje išmaniosios technologijos baigia išstumti laiškų rašymo tradiciją, bet ji vis dar gyva, tik šiek tiek kitokia. Dabar dažniau pasirenkame lengvesnį būdą – užtenka kelių klavišų paspaudimų ir žinutė draugui išsiųsta.

Edukacijoje vaikai pasinėrė į primirštą užsiėmimą: laiškų rašymą plunksna. Reikėjo pasistengti dailiai rašyti, nesulieti teksto. Pasijusti metraštininkais padėjo sendintas popierius, ant kurio guldė sakinius. Žaisdami žaidimą „Knygos kelias“ sužinojo apie rašalo sudedamąsias dalis, kaip rankomis gaminama knyga.

Vaikai labai noriai mokėsi naujos laiškų rašymo technikos, buvo be galo įdomu. Edukacija įtraukė į kruopštų darbą, potyriai sukėlė emocijų bangas. Užklijavo laiškus senoviniu būdu – karšto vaško anspaudu.

Kviečiame ateiti į Nemajūnų padalinio biblioteką ir pabūti metraštininkais – parašyti mylimam žmogui laišką. Jis labai apsidžiaugtų gavęs tokią puikią žinutę.