Naujienos

Graži padėka už aktyvų dalyvavimą akcijoje „Atverk duris vasarai“

2019 11 19

Jau ne vienerius metus Birštono viešoji biblioteka rengia projektą Birštono savivaldybės finansuojamai Vaikų socializacijos, pilietinio ir tautinio ugdymo programai, o gavę paramą organizuojame vasaros skaitymus, diskusijas, edukacines dirbtuves vaikams. Ir šiemet kvietėme jaunuosius skaitytojus dalyvauti knygų skaitymuose, aptarimuose tema „Knyga – tiltas per laiką ir erdves“, edukacinėse lėlių teatro dirbtuvėse, kurti knygą-dienoraštį, diskutuoti kuo dabar garsėja Birštonas ir įvardinti mieliausias jo vietas, pažinti savo jausmus ir emocijas.

Vaikus kvietėme dalyvauti ir ekskursijose. Aplankėme Birštono parką, kurorto paminklus įžymiems žmonėms. Vasaros skaitymai vyko Birštono viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje bei Birštono vienkiemio ir Nemajūnų padaliniuose. Suorganizuota 20 renginių, kuriuose dalyvavo 293 vaikai. 10 renginių vyko padaliniuose. Birštono viešojoje bibliotekoje buvo planuoti 9 renginiai, tačiau prašant stovyklautojų iš Kauno vadovei, suorganizuoti papildomi skaitymai apie jausmus ir emocijas, knygų skirtukų gamybos dirbtuvėlės.

Taip pat šiuos skaitymus užregistravome dalyvauti jau ketvirtus metus iš eilės Švietimo ir mokslo ministerijos bei Lietuvos neformaliojo švietimo centro vykdomoje iniciatyvoje „Atverk duris vasarai“, kuri kviečia mokyklas, dienos centrus, bibliotekas ir kitas organizacijas suteikti vaikams galimybę prasmingai leisti vasaros atostogas. 2019 m. prie  iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ prisijungė ir galimybę daugiau nei 30 000 tūkstančių vaikų turiningiau leisti vasarą suteikė per 317 įstaigų tiek miestuose, tiek kaimo vietovėse. Iš visų šių organizacijų 37 įstaigos už aktyvų dalyvavimą ir įdomiausiai organizuotas veiklas buvo apdovanotos LR švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus padėka bei kelione į Lenkiją, Varšuvos miestą. Didžiuojamės ir džiaugiamės, kad tarp šių įstaigų esame ir mes – Birštono viešoji biblioteka. Jau antrus metus iš eilės mūsų prasmingas darbas su vaikais buvo pastebėtas ir įvertintas.

Į kelionę vyko Birštono vienkiemio padalinio vyresn. bibliotekininkė Gražina Andrulevičienė. Išvyka buvo turininga ir įdomi. Dalyviai aplankė Koperniko mokslo centrą – mokslo muziejų. Jame yra daugiau nei 450 interaktyvių eksponatų, kurie lankytojams suteikia galimybę pavieniui atlikti eksperimentus ir patiems atrasti mokslo dėsnius. Čia kelionės dalyviai daug dalykų išbandė patys: kūrė, eksperimentavo.

Ekskursijos dalyviai pasigrožėjo ir Varšuvos senamiesčiu, kuriame yra daugybė įspūdingų skulptūrų, lankėsi Lazienki parke, kuris yra didžiausias parkas Varšuvoje, užimantis 76 ha miesto centro. Didelį įspūdį paliko Varšuvos karališkosios pilies muziejus
ir Vilanovų rūmai, kurie dažnai pavadinamai lenkiškuoju Versaliu. 1805 m. Stanislavas Kostka Potockis metais rūmuose įsteigė muziejų, kuris tapo ir vienu pirmųjų muziejų Lenkijoje. Pirmame aukšte galima apžiūrėti karališkuosius apartamentus, pokylių salę, koncertų salonus, darbo ir poilsio kambarius, garsių Lenkijos ir užsienio dailininkų paveikslų kolekcijas. Vėliau ekskursantai lankėsi kultūros ir mokslo rūmų apžvalgos aikštelėje, kuri yra 30 aukšte 114 metrų aukštyje, todėl iš jos atsiveria nuostabi Varšuvos panorama.

Įspūdžių tikrai daug. Viską, kas pamatyta, išgirsta – sunku išvardinti, aprašyti. Ekskursijos dalyviai parsivežė ne tik gražių prisiminimų, puikių akimirkų apie Varšuvą. Kelionės metu jie dalinosi savo nuveiktais vasaros darbais, naujovėmis, iškylančiais rūpesčiais ir sprendimo būdais. Tad ne tik žinių ir patirties bagažas prasiplėtė, bet ir naujų idėjų kitų metų vasaros skaitymams, edukacinėms veikloms pasisemta.

Birštono viešosios bibliotekos informacija