Naujienos

Nuotaikingos kūrybinės dirbtuvės „Linksmoji monotipija“

2024 06 11

Birželio 8 d. prie bibliotekos viešpatavo Mūzos, degė kūrybos ugnelė, liejosi džiugios emocijos, nuotaika buvo puiki. Birštoniečiai ir kurorto svečiai, suaugusieji, vaikai ir jaunimas akvarele liejo Birštono banginuką, gyvybingumo ir savitumo jam suteikdami įvairiomis iškarpytomis detalėmis. Monotipijos meno mokėsi padedami programos „Linksmoji monotipija“ autorės, dailininkės-iliustruotojos Sigutės Ach, menininko Gluosnio Abramavičiaus ir leidyklos „Nieko rimto“ vadovo Arvydo Vereckio. 

Birštono banginis, mistinis vandens gyvūnas, yra miesto herbe ir turi savo istoriją. Jis primena betoninę banginio skulptūrą, kurio galva buvo nukreipta Nemuno tekėjimo kryptimi, o iš burnos sroveno Vytauto šaltinio vanduo. Po potvynio banginis atsidūrė po vandeniu ir dabar, gerai įsižiūrėjus, jį galima pamatyti ties Nemuno kilpa. Kita vertus, vietos žvejai pasakodavo apie čia sugautus milžiniškus šamus. Taigi edukacijos dalyviai turėjo plačias fantazijos erdves, kurdami įsivaizduojamą Birštono miesto simbolį. Mistinis gyvūnas ir lieka mistiniu.

Dirbtuvių dalyvių banginukai išėjo įspūdingi: mažylis, žvelgiantis naiviomis akytėmis, skraidyti panoręs narsuolis, purslais besitaškantis išdykėlis, mojuojantis savo didele uodega, nuoširdžiai besišypsantis ir kt. Spalvotos miniatiūros akį viliojo čia pat rengiamoje ekspozicijoje.

Edukatoriai mielai, šiltai, kantriai mokė, aiškino ir padėjo fantazuoti, siūlydami variantus, pasidžiaugdami ir pagirdami darbelius. Edukacijai laiks nuo laiko būtų tikęs užrašas „Visos vietos užimtos. Prašome palaukti“. Lankytojai laukė, dalyviai keitėsi vienas po kito. Juk ne kasdien vyksta tokie puikūs susitikimai, pabendravimas su visiems pažįstama Sigute Ach, G. Abramavičiumi, A. Vereckiu.

Projektą „Kuriu – reiškia esu“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Birštono savivaldybė.

Projekto partneriai: UAB „Gyvenimas“ ir VšĮ „Krašto vitrina“, Birštono turizmo informacijos centras, Nemajūnų dienos centras.