Maloniai kviečiame liepos 24 d. (ketvirtadienį) 19.00 val. prie sanatorijos „Versmė“ fontano (jei lis – „Versmės“ biuvetėje) į Giedrės Žalytės, psichologės-psichoterapeutės, sertifikuotos gamtos terapijos gidės, knygos „Gamtos terapija. Kaip medžiai, vandenys ir paukščiai padeda mums gyti“ pristatymą ir gamtos terapijos užsiėmimą. Tai renginys projekto „Tvarumo praktika: ekosofijos ir kultūros dialogas“, kuriuo siekiama praplėsti vietos bendruomenių kultūrines, bendrąsias, tapatumo (pozityvaus mąstymo, tvarumo ir kt.) kompetencijas.
2024 m. pasirodžiusi G. Žalytės knyga „Gamtos terapija“, kuros ištakos yra autorės kurtas tinklaraštis „Saulės miškas“, sulaukė didžiulio skaitytojų dėmesio. Gamtos ir miško terapiją G. Žalytė atrado prieš keletą metų, ji, kaip teigia psichologė, „padėjo suprasti labai svarbių dalykų apie save, ir taip dar labiau sustiprino norą su gamtos terapija supažindinti ir kitus žmones. Man labai patinka, kad gamtos terapijoje terapeutas yra gamta, o gidas tik atidaro duris ir padeda žmogui susitikti ir užmegzti ryšį“. Savo seansuose terapeutė stengiasi sukurti atvirą, palaikančią, priimančią, padrąsinančią atmosferą.
G. Žalytė baigė norvegų filologijos, vėliau psichologijos studijas Vilniaus universitete, psichologijos magistrantūrą – Škotijoje. Studijavo kognityvinę ir elgesio terapiją, kurią taikė kaip pagrindinį darbo įrankį konsultuodama klientus. Mokėsi schemų terapijos, atrado vidinės šeimos sistemos terapiją, (angl. Internal Family Systems, IFS). „Ši terapinė paradigma sako, kad mūsų viduje gyvena visa didelė šeima, t. y. mūsų psichika nėra vienalytė, ir būtent todėl mes galime patirti vidinius konfliktus, norėti vieno, o elgtis priešingai, tuo pačiu metu kažko norėti ir bijoti, ir pan. Vidinės šeimos sistemos terapijoje siekiama, kad mūsų vidinio pasaulio lydere taptų mūsų savastis, kuri pamažu suvienytų visą vidinę šeimą ir galėtume gyventi būdami vis labiau vientisu savimi.“ – teigia G. Žalytė.
Gamta gali būti puikus terapeutas, jei sugebame į ją įsižiūrėti, įsijausti ir pamatyti save kaip veidrodyje. „Gamta pati visada yra reali, joje nėra apsimetinėjimo.“ – konstatuoja gamtos terapeutė, šiemet išleidusi antrąją savo knygą „Prieraišumo paradoksai“, kalbančią apie santykius, puoselėjamus nuo vaikystės, traumines patirtis, jų pasekmes, kurias galėtų pakeisti, sušvelninti ir gamta.
Kviečiame į pokalbį su G. Žalyte apie gamtos terapiją nuostabioje sanatorijos „Versmė“ aplinkoje, kurioje nuolat energingai trykšta fontanas, kuris lyg ir simbolizuotų, jog mes irgi turime vidinį energijos fontaną, tik jį reikia pastebėti ir leisti lietis.
Projektas „Tvarumo praktika: ekosofijos ir kultūros dialogas“ finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir Birštono savivaldybės. Projekto partneriai: UAB „Gyvenimas“ ir VšĮ „Krašto vitrina“, UAB „Gėlupis“, Birštono turizmo informacijos centras, Birštono kultūros centras, Birštono vienkiemio bendruomenė, Birštono kurorto bendruomenė, Nemajūnų bendruomenės santalka.
Savivaldybės biudžetinė įstaiga “Birštono viešoji biblioteka”
S. Dariaus ir S. Girėno g. 12, LT-59212, Birštonas
Tel. (0 319) 65760
El. paštas: info@birstonasvb.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 300101536
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |