Renginys

Psichologės-psichoterapeutės Giedrės Žalytės gamtos terapijos užsiėmimas

2025 07 24

Maloniai kviečiame liepos 24 d. (ketvirtadienį) 19.00 val. prie sanatorijos „Versmė“ fontano (jei lis – „Versmės“ biuvetėje) į Giedrės Žalytės, psichologės-psichoterapeutės, sertifikuotos gamtos terapijos gidės, knygos „Gamtos terapija. Kaip medžiai, vandenys ir paukščiai padeda mums gyti“ pristatymą ir gamtos terapijos užsiėmimą. Tai renginys projekto „Tvarumo praktika: ekosofijos ir kultūros dialogas“, kuriuo siekiama praplėsti vietos bendruomenių kultūrines, bendrąsias, tapatumo (pozityvaus mąstymo, tvarumo ir kt.) kompetencijas.

2024 m. pasirodžiusi G. Žalytės knyga „Gamtos terapija“, kuros ištakos yra autorės kurtas tinklaraštis „Saulės miškas“, sulaukė didžiulio skaitytojų dėmesio. Gamtos ir miško terapiją G. Žalytė atrado prieš keletą metų, ji, kaip teigia psichologė, „padėjo suprasti labai svarbių dalykų apie save, ir taip dar labiau sustiprino norą su gamtos terapija supažindinti ir kitus žmones. Man labai patinka, kad gamtos terapijoje terapeutas yra gamta, o gidas tik atidaro duris ir padeda žmogui susitikti ir užmegzti ryšį“. Savo seansuose terapeutė stengiasi sukurti atvirą, palaikančią, priimančią, padrąsinančią atmosferą.

G. Žalytė baigė norvegų filologijos, vėliau psichologijos studijas Vilniaus universitete, psichologijos magistrantūrą – Škotijoje. Studijavo kognityvinę ir elgesio terapiją, kurią taikė kaip pagrindinį darbo įrankį konsultuodama klientus. Mokėsi schemų terapijos, atrado vidinės šeimos sistemos terapiją, (angl. Internal Family Systems, IFS). „Ši terapinė paradigma sako, kad mūsų viduje gyvena visa didelė šeima, t. y. mūsų psichika nėra vienalytė, ir būtent todėl mes galime patirti vidinius konfliktus, norėti vieno, o elgtis priešingai, tuo pačiu metu kažko norėti ir bijoti, ir pan. Vidinės šeimos sistemos terapijoje siekiama, kad mūsų vidinio pasaulio lydere taptų mūsų savastis, kuri pamažu suvienytų visą vidinę šeimą ir galėtume gyventi būdami vis labiau vientisu savimi.“ – teigia G. Žalytė.

Gamta gali būti puikus terapeutas, jei sugebame į ją įsižiūrėti, įsijausti ir pamatyti save kaip veidrodyje. „Gamta pati visada yra reali, joje nėra apsimetinėjimo.“ – konstatuoja gamtos terapeutė, šiemet išleidusi antrąją savo knygą „Prieraišumo paradoksai“, kalbančią apie santykius, puoselėjamus nuo vaikystės, traumines patirtis, jų pasekmes, kurias galėtų pakeisti, sušvelninti ir gamta.

Kviečiame į pokalbį su G. Žalyte apie gamtos terapiją nuostabioje sanatorijos „Versmė“ aplinkoje, kurioje nuolat energingai trykšta fontanas, kuris lyg ir simbolizuotų, jog mes irgi turime vidinį energijos fontaną, tik jį reikia pastebėti ir leisti lietis.

Projektas „Tvarumo praktika: ekosofijos ir kultūros dialogas“ finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir Birštono savivaldybės. Projekto partneriai: UAB „Gyvenimas“ ir VšĮ „Krašto vitrina“, UAB „Gėlupis“, Birštono turizmo informacijos centras, Birštono kultūros centras, Birštono vienkiemio bendruomenė, Birštono kurorto bendruomenė, Nemajūnų bendruomenės santalka.