Apie parodą

Apie parodą

Apie parodą

Lietuvių literatūros klasiką, kunigą, mineralinių vandenų „Vytautas“ ir „Birutė“ „krikštatėvį“ Juozą Tumą-Vaižgantą galime laikyti Birštono kurorto metraštininku. Gyvendamas Kaune (1888-1893 m. ir 1920-1933 m.) jis mėgo čia lankytis. Rašytojas gėrėjosi Nemunu ir jo pakrantėmis, džiaugėsi kurorto teikiamais privalumais, aprašė net mineralinių vandenų cheminę sudėtį.  Vaižgantas ragino tautiečius ilsėtis tėvynėje, neskubėti į „užsienius“. O matydamas Birštono trūkumus, nevengdavo ir kritikos, patarimų – rūpėjo jam kurortas. 

Juozo Tumo-Vaižganto mintys, pastabos  ir šiandieną galėtų būti įtaigi, patraukli reklama kurortui, jo gydančioms versmėms ir upių tėvui Nemunui. Rašytojas kvietė paprastai ir aiškiai: „birštonuokimės“, „apsipurvink, Vytautas nuplaus, Birutė atgaivins“. 

Virtualioje parodoje supažindiname su Juozo Tumo-Vaižganto biografija, pateikiame jo rašinius apie Birštoną ir  keletą naudingų interneto nuorodų. Tikimės, kad ši paroda  padės giliau pažinti spindulingąjį mūsų tautos deimančiukų ieškotoją ir sudomins jo pamėgtu kurortu. Įsiskaitykime ir „birštonuokimės“ drauge su Vaižgantu!

Paskutinį kartą redaguota: 2020-02-26